هوزریل چیست؟ چه ویژگی دارد؟ در کجا استفاده می‌شود؟

یکی از عناصر مهم و اساسی در تامین ایمنی ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی در برابر آتش، جعبه های آتش نشانی است. جعبه های هوزریل یا همان آتش نشانی دارای محصولات ضد حریق بوده که توانایی کنترل آتش را دارند. این محتویات این جعبه شامل قرقره شلنگ آتش نشانی، کپسول آتش نشانی ، شیلنگ آتش‌نشانی  است. کپسول های آتش نشانی درون این جعبه ها می‌توانند بر اساس نیاز محیط مورد استفاده مختلف باشند. لطفا قبل از استفاده نسبت به شارژ کپسول آتش نشانی جعبه هوزریل مطمئن باشید.

هوزریل چیست؟

هوزریل چیست؟

هوزریل یک وسیله اطفاء حریق است که دارای یک قرقره نازل، شیلنگ لاستیکی ۳۰ تا ۴۰ متری بوده و طبق استاندار های تعریف شده سازمان آتش نشانی جهان تولید می‌شود. هوزریل ها توسط یک جعبه آتش نشانی در محل نصب که در بازار به نام جعبه هوزریل نیست معروف است.

هوزریل ها در واقع شامل قرقره های شیلنگ آتش نشانی هستند. قرقره های شیلنگ آتش نشانی برای تامین آب قابل دسترسی و کنترل شده برای مقابله با خطر آتش سوزی قرار گرفته اند. آنها برای محیط های پر خطر بزرگ مانند مدارس، هتل ها، کارخانه ها و غیره ایده آل هستند. آنها برای I.S طراحی شده اند. EN 671 – قسمت 1. قرقره های شلنگ می توانند به طول 30 متر شیلنگ 19 میلی متری و 25 میلی‌متر باشند.

اگرچه آتش‌نشان می تواند در ابتدای آتش سوزی از قرقره شلنگ نیز استفاده کند، اما طراحی و تولید این محصول برای افراد عادی و ساکنان آموزش ندیده ساختمان است. در انتهای هر قرقره شلنگ یک نازل سه حالته وجود دارد که برای عملکرد صحیح آن بسیار مهم است.

ویژگی های هوزریل چیست؟

ویژگی های هوزریل چیست؟

ویژگی های هوزریل آتش نشانی فلزی سه حالته (برای قرقره شلنگ) آریاکوپلینگ:

  • استفاده آسان توسط اپراتور غیر آتش نشان با وزن و ارگونومی مناسب
  • سهولت باز و بسته شدن نازل در حین استفاده
  • مقاوم در برابر ضربه های فرآیندی و عملیاتی طبق استاندارد BS EN 671
  • دارای شیر سه حالته با قابلیت تغییر حالت با چرخش 90 درجه
  • با استفاده از یک ترتیب تبدیل به شیلنگ های تخت ¾ و 1 اینچی متصل می شود
  • دارای گواهی تست هیدرواستاتیک فشار 44 بار از آزمایشگاه معتبر
  • ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم سبک و قوی
  • برد حداقل 10 متر در حالت جت (فشار 2Bar) طبق استاندارد
  • برد حداقل 3 متر در حالت اسپری مخروطی طبق استاندارد

مزایای هوزریل چیست؟

هوزریل چیست

هوزریل بخشی از تجهیزات تخصصی است که برای خاموش کردن آتش استفاده می شود. آتش نشانان از این قرقره ها برای توزیع سریع شیلنگ های آتش نشانی از کامیون های تجهیزات خود در محل آتش سوزی استفاده می کنند. نوع دیگری از قرقره شلنگ آتش نشانی بخشی از تجهیزات ایمنی استاندارد در بسیاری از ساختمان ها است.

هوزریل یا قرقره های شلنگ آتش نشانی که به درستی استفاده شوند از گره خوردن شیلنگ های آب جلوگیری می کنند و اجازه می دهند شیلنگ ها در هر جهتی حمل شوند. شیلنگ های متصل می توانند آب را به شعله بمالند حتی اگر بیشتر شیلنگ هنوز در اطراف قرقره پیچیده باشد.

جعبه آتش نشانی هوزریل بهترین محافظت را در برابر آسیب های محیطی به تجهیزات آتش نشانی می دهد و برای قرار دادن دو مجموعه لوله شیلنگ با قطر 63 میلی‌متر در طول 15 متر با نازل مناسب است. در آن دو درب جلو با ورق اکریلیک جهت چیدمان قفل و نصب دستگیره داده شده است.

موارد استفاده یا کاربردهای جعبه هوزریل آتش نشانی

هوزریل چیست

جعبه های شیلنگ آتش نشانی یا هوزریل ها به طور گسترده ای برای نگهداری تجهیزات آتش نشانی مانند شیلنگ های آتش نشانی، کپسول های آتش نشانی، قرقره های شلنگ آتش نشانی، لوله های شاخه و غیره استفاده می شود.

آتش نشانان می توانند به سرعت شیلنگ های آتش نشانی را با استفاده از قرقره شلنگ آتش نشانی توزیع کنند.

قرقره شلنگ آتش نشانی اجازه می دهد تا یک شیلنگ آتش نشانی جمع شود یا سیم پیچ شود تا به راحتی ذخیره شود. قرقره مرکزی طوری طراحی شده است که شلنگ را بدون گره خوردن بپذیرد. گاهی اوقات یک راهنمای داخلی برای آسان‌تر کردن امتداد شیلنگ اضافه می‌شود، و کل مجموعه قرقره اغلب بر روی یک بازوی متصل به بیرون می‌چرخد تا شیلنگ را بتوان در هر جهتی حمل کرد.

انتهای شیلنگ به منبع آب متصل است. آب را می توان به سمت یک شعله هدایت کرد، مهم نیست که چقدر شیلنگ کشیده شده و با یک دسته و دریچه در نازل کنترل شده است.

قرقره شلنگ آتش نشانی بیشتر در کامیون های تجهیزات آتش نشانی رایج است. نسخه دیگری در دفاتر و دیگر ساختمان های بزرگ یافت می شود. این قرقره به طور کلی به یک دیوار متصل می شود یا در یک شکاف در دیوار ذخیره می شود و به طور واضح برچسب گذاری می شود. در صورت آتش‌سوزی، هر شخصی می‌تواند شیلنگ را گسترش دهد و باعث می‌شود که یک شیر خودکار آب تحت فشار را از منبع آب ساختمان با استفاده از پمپ آتش نشانی منحرف کند. نازل شلنگ آتش نشانی حاوی یک شیر تخصصی به نام شیر توپی است که به کاربر این امکان را می دهد تا جهت و مقدار آب و گاهی اوقات نیروی اسپری را کنترل کند.

سخن پایانی

هوزریل یا قرقره آتش نشانی قطعه ای از تجهیزات آتش نشانی برای اولین حمله است، به این معنی که می تواند ابزار بسیار مهمی برای جلوگیری از خارج شدن از کنترل آتش سوزی باشد. قرقره شلنگ آتش نشانی به گونه ای طراحی شده است که به عنوان یک روش واکنش سریع توسط هر عضوی از عموم مردم برای مهار آتش در مراحل اولیه استفاده شود. قرقره های شیلنگ آتش نشانی برای آتش سوزی های کلاس A که شامل کاغذ، منسوجات، چوب، بیشتر پلاستیک ها و لاستیک هستند، مناسب هستند.

از هوزریل شیلنگ آتش نشانی در آتش سوزی الکتریکی استفاده نکنید – به یاد داشته باشید که آب جریان الکتریکی را هدایت می کند، بنابراین استفاده از قرقره شلنگ آتش نشانی در آتش برق می تواند منجر به برق گرفتگی شود!

قرقره شلنگ آتش نشانی قرقره شلنگ آتش نشانی آسان است و منبع آب تقریبا نامحدودی را فراهم می کند، زیرا به منبع آب اصلی متصل است. قرقره شلنگ معمولاً تا حدود 36 متر گسترش می یابد و از مواد خاصی ساخته شده است که گره خورده نیستند که عملکرد ساده را تضمین می کند.

قرقره های شیلنگ آتش نشانی به طور دائم به منبع آب متصل هستند و از یک شیر روشن/خاموش اصلی، یک راهنمای شیلنگ و یک نازل کنترل تشکیل شده اند. نازل کنترلی متصل به انتهای شیلنگ اپراتور را قادر می سازد جهت و جریان آب را به سمت آتش کنترل کند. قرقره های خرطومی که برای اهداف آتش نشانی تهیه می شوند نباید برای اهدافی غیر از آتش نشانی استفاده شوند. برای هر کسی که از قرقره شلنگ آتش نشانی به طور نامناسب استفاده می کند جریمه می شود.

یک دیدگاه در هوزریل چیست؟ چه ویژگی دارد؟ در کجا استفاده می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *