شارژ کپسول آتش نشانی

شارژ کپسول آتش نشانی

شارژ کپسول آتش نشانی از مهم ترین کارهایی است که باید به طور مداوم در جایگاه های مختلف مانند هتل ها، فروشگاه ها و غیره انجام شود خاموش کننده ها انواع مختلفی دارند که هر کدام حاوی مواد مختلفی هستند که به مرور زمان خراب می شوند یا در طول زمان آسیب می بینند و باید دوباره شارژ شوند هر کپسول به روش های مختلفی ارسال می شود که نیاز به تجربه و تخصص دارد.

بنابراین کپسول آتش نشانی باید سالی یک بار شارژ شود کلیه وسایل اطفای حریق مانند پودر، فوم، گاز و کپسول مایع باید دارای ویژگی های مشترک باشند تا بتوان از آنها برای اطفاء حریق استفاده کرد یکی از این ویژگی ها فشار داخل محفظه است باید حدود 7 ATM یا 100 PSI باشد و برد پرتاب حداقل 2 تا 7 متر باشد همچنین در عملیات اطفای حریق خیلی به آتش نزدیک نشوید همچنین همه شارژ کپسول آتش نشانی دارای درجه کارایی هستند و در وسایل اطفاء حریق مقدار باقیمانده مواد داخل اتاق پس از استفاده از دستگاه ذکر می شود.

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی 

در بسیاری از شرکت ها هزینه حمل شارژ کپسول آتش نشانی و قیمت پودر یکسان است اما هزینه حمل و نقل در ماهان گستر همگام رایگان بوده و هزینه شارژ کپسول آتش نشانی بسته به نوع و وزن آن متفاوت میباشد. در ادامه می توان گفت شارژ کپسول آتش نشانی بسته به نوع آنها در زمان های مختلفی ارسال می شوند لذا کپسول های پودری باید سالی یک بار شارژ شوند تاریخ ارسال کپسول باید روی بسته بندی قید شود تا تاریخ آن را بدانید حال برای اطلاع از قیمت ارسال کپسول آتش نشانی لیست هزینه ها را در سایت مطالعه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 0912608117102133500469 تماس بگیرید تا کارشناسان ماهان گستر همگام راهنمایی های لازم جهت شارژ کپسول اتش نشانی را در اختیارتان قرار دهند. 

نکات شارژ کپسول آتش نشانی

کپسول های آتش نشانی باید پس از هر بار استفاده شدن مجدده شارژ شوند، حتی اگر ماده خاموش کننده داخل کپسول به طور کامل تخلیه نشده باشد، کپسول آتش نشانی همچنان نیاز به سرویس و شارژ مجدد دارد تا اطمینان حاصل شود که برای استفاده آماده است تخلیه ناقص کپسول های آتش نشانی معمولا منجر به نشتی و از دست دادن کل فشار نهایی مورد نیاز برای کپسول در شرایط اطفاء حریق می شود که قبل از انجام کار باید کلیه نکات شارژ کپسول آتش نشانی را بدانید.

بهترین زمان شارژ کپسول آتش نشانی

داشتن کپسول به تنهایی نمی تواند ایمنی کامل را تامین کند لذا این خاموش کننده ها بسته به نوع آن باید بررسی و شارژ شوند، در غیر این صورت کارایی خود را از دست می دهند و در مواقع نیاز به استفاده دارند و در آنجا شارژ کپسول آتش نشانی نمی توانند به درستی کار کنند و این باعث آسیب های جبران ناپذیر می شود بنابراین مناسب ترین زمان برای شارژ کپسول آتش نشانی 1 بار در سال است.

فرایند شارژ مجدد کپسول آتش نشانی

بهتر است بدانید شارژ کپسول های آتش نشانی فرآیندی حساس و سخت است و سهل انگاری در آن مشکلات جبران ناپذیری را به دنبال دارد همچنین فرایند شارژ کپسول آتش نشانی به شرح زیر می باشد:

 1. محتویات کپسول خاموش کننده را بررسی کنید: همانطور که گفته شد، کپسول های خاموش کننده حاوی محتویات مختلفی از جمله آب، گاز، پودر و غیره می باشد، واضح است که ارسال این محصول باید با توجه به مواد داخل آن انجام شود برای مثال نمی توان از گاز یا آب برای شارژ کپسول های خاموش کننده فوم استفاده کرد.
 2. تخلیه خاموش کننده: به طور خلاصه می توان گفت که در این مرحله کارشناسان محتویات خاموش کننده را خالی کرده و هرگونه ناخالصی را از آن خارج می کنند و در نهایت این محصول آماده ارسال است.
 3. تمیز کردن شارژ کپسول آتش نشانی: پس از باز کردن بسته بندی، نوبت به تمیز کردن محفظه و متعلقات مربوطه مانند سیلندر، اهرم، شیلنگ و غیره می رسد که در این زمینه وضعیت اهرم و حلقه آب بندی به دقت بررسی می شود کارشناسان در صورت وجود نقص آن را تعویض یا تعمیر می کنند.
 4.  شارژ کپسول آتش نشانی: پس از انجام مراحل قبلی به مرحله نهایی یعنی شارژ یا پرکردن کپسول آتش نشانی می رسیم که با استفاده از دستگاه فشار در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

اهمیت شارژ انواع کپسول های آتش نشانی

شاید برای مدت طولانی از شارژ کپسول آتش نشانی استفاده نشود، اما حتی یک آتش سوزی کوچک برای نشان دادن اهمیت حضور آنها در ساختمان کافی است کپسول های آتش نشانی بدون شارژ مفید نیستند یا در هنگام آتش سوزی نمی توانند کار کنند هنگامی که در جایی آتش سوزی وجود دارد، فقط بسته های شارژ شده می توانند شعله را خاموش کنند و بسته های شارژ نشده بدون پرکننده نمی توانند آتش را خاموش کنند، حتی اگر کوچک باشد در هنگام شارژ کپسول به محتویات داخل کپسول توجهی نمی شود بلکه باید تعمیر و تعویض قطعات و اجزای مختلف کپسول را نیز در نظر گرفت تا در صورت لزوم بر عملکرد صحیح آن نظارت شود.

Co2 شارژ کپسول آتش نشانی

کپسول CO2 باید هر 6 ماه یکبار چک شود و حداکثر سالی یکبار شارژ شود لازم است هر ماه تمامی تجهیزات اطفای حریق از جمله کپسول آتش نشانی از نظر محل قرارگیری کپسول آتش نشانی، وضعیت بدنه و غیره بررسی شود و در این مدت ممکن است وزن کپسول کاهش یابد که نیاز به تعویض دارند.

کپسول های آتش نشانی CO2 در صورت عدم استفاده طولانی مدت و یا اینکه یک بار به مقدار کم استفاده شده اند باید تست و بررسی شوند و سپس برای استفاده بعدی کنار بگذارید تا در صورت شارژ شدن بتوانید آنها را شارژ کنید و از آن استفاده کنید کپسول های آتش نشانی نقش موثری در حفاظت از جان و مال شما دارند و هر خانه باید حداقل یک کپسول آتش نشانی داشته باشد.

Co2 قیمت شارژ کپسول آتش نشانی

ردیف

شرح کالا

قیمت (ریال)

1 1 کیلوگرمی CO2 641.850
2 2 کیلوگرمی CO2 986,700
3 3 کیلوگرمی CO2 1.207,800
4 4 کیلوگرمی CO2 1.453,650
5 5 کیلوگرمی CO2 1.638.450
6 6 کیلوگرمی CO2 2.054.250
7 10 کیلوگرمی CO2 3.570.600
8 12 کیلوگرمی CO2 3.570.600
9 30 کیلوگرمی CO2 7.474.500
10 6 لیتری آب و گاز 1.650.000
11 10 لیتری آب و گاز 1.980.000
12 50 لیتری آب و گاز 5.775.000

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی دی اکسید کربن که در کارگاه شرکت تاسیسات ماهان گستر همگام توسط بهترین دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود جهت رفاه حال شما عزیزان بر اساس قیمت مصوب صنفی در اینجا تقدیم می گردد.

Co2 زمان شارژ کپسول آتش نشانی

تمامی کپسول های آتش نشانی باید هر ماه چک شده و حداکثر پس از یک سال شارژ شوند سیلندرهای CO2 باید هر 6 ماه یکبار بازدید و حداکثر سالی یکبار شارژ شوند.

بازرسی یک ماهه: بازدید ماهانه برای کلیه تجهیزات آتش نشانی اعم از کپسول آتش نشانی، از نظر موقعیت مکانی کپسول آتش نشانی، وضعیت بدنه و غیره الزامی است.

بازرسی شش ماهه: در این مدت، کپسول ممکن است کاهش وزن داشته باشد و نیاز به شارژ مجدد داشته باشد.

بازرسی یکساله: تمام کپسول های آتش نشانی باید سالیانه شارژ شوند.

شارژ کپسول آتش نشانی پودر و گاز

برای حمل شارژ کپسول آتش نشانی پودر و گاز توجه داشته باشید که فقط یک شرکت بیمه معتبر مانند ماهان گستر همگام می تواند کپسول آتش نشانی شما را ارسال کند حرفه ای ها ابزار، آموزش و تجربه لازم را برای انجام ایمن و صحیح دارند در اینجا یک مرور کلی از نحوه شارژ کپسول های آتش نشانی آورده شده است:

 • فشار در سیلندر کاهش می یابد و تمام عوامل خاموش کننده تخلیه می شوند.
 • شیر تخلیه از سیلندر باز می شود و دریچه خارج شده و تمیز می شود.
 • تکنسین درام را در داخل و خارج از نظر آسیب بررسی می کند.
 • سوپاپ دوباره مونتاژ شده و دوباره روی سیلندر نصب می شود.
 • طبق دستورالعمل حمل و نقل خاص، سیلندر با مواد خاموش کننده (دی اکسید کربن، مواد شیمیایی خشک، مواد شیمیایی مرطوب، آب و غیره) دوباره پر می شود.
 • کپسول دوباره فشرده می شود تا زمانی که گیج کاملا شارژ شده ظاهر شود.
 • تست نشتی برای بررسی هر گونه مشکل انجام می شود.
 • نازل یا شلنگ تخلیه مجددا نصب می شود.
 • کپسول وزن می شود تا بررسی شود که آیا در حد تحمل است یا خیر.
 • یک مهر و موم جدید نصب شده و یک برچسب حمل و نقل جدید به سیلندر چسبانده شده است.

قیمت شارژ کپسول آتش و نشانی پودر و گاز

ردیف

شرح کالا

قیمت (ریال)

1  1 کیلوگرمی پودری 808.500
2  2 کیلوگرمی پودری 1.168.200
3  3 کیلوگرمی پودری 1.633,500
4  4 کیلوگرمی پودری 2.125.200
5 6 کیلوگرمی پودری 2،950،200
6 12 کیلوگرمی پودری 4,844,400
7 25 کیلوگرمی پودری 10,048,500
8 50 کیلوگرمی پودری 19,305,000
9 100 کیلوگرمی پودری 34,650,000
10 ÷250 کیلوگرمی پودری 78,045,000

گازهای مجاز و پاک: FE36,FM200,IG50,IG55 می باشد.

شایان ذکر است که بدانید کپسول های پودری که از نوع کپسول‌های درزدار هستند باید بطور سالیانه ارسال شوند و سایر کپسول ها با توجه به نوع آنها شارژ می شوند توجه داشته باشید که تاریخ ارسال قبلی و بعدی باید روی ظرف با برچسب درج شود تا مصرف کننده از تاریخ دقیق ارسال بعدی مطلع شود خاموش کننده های پودری باید هر ماه چک شوند این بازرسی شامل بررسی سیلندر، مهره ها، کارتریج و ظاهر محفظه است توجه داشته باشید که هر چه کپسول و مخزن آن بزرگتر باشد، قیمت شارژ کپسول آتش نشانی بالاتر است.

زمان شارژ کپسول آتش نشانی پودر و گاز

مهم ترین زمان برای شارژ کپسول آتش نشانی را می توان به صورت زیر تعیین کرد یعنی خاموش کننده ها باید بلافاصله پس از هر بار استفاده دوباره پر شوند، حتی اگر ماده خاموش کننده داخل آن کاملا خالی نشده باشد برای اطمینان از آماده بودن مجدد خاموش کننده، باید آن را سرویس کرد خلاء کم نیز باعث نشتی و در نهایت افت فشار لازم برای عملکرد صحیح می شود کپسول های آتش نشانی، حتی زمانی که استفاده نمی شوند باید به طور دوره ای در طول عمر خود شارژ شوند این نیاز به بازرسی مطابق با NFPA Code 10 و دستورالعمل های خدمات سازنده دارد.

جدول مشخصات شارژ کپسول آتش نشانی

نوع خاموش کننده اتش 1kg 2kg 3kg 4kg 6kg 12kg 25kg 50kg
ارتفاع سیلندر (cm) 23 30 34 35 45 54 45 75
قطر سیلندر (cm) 10 12 12 15 15 19 30 30
وزن سیلندر خالی (kg) 0.62 1.5 1.5 2.5 3 4.3 14 20
وزن سیلندر پر (kg) 1.7 3.5 4.5 6.5 8.5 16.5 34 60
فشار کاری (bar) 17 17 17 17 17 17 17 17
فشار آزمون (bar) 34 34 34 34 34 34 34 34

شارژ کپسول آتش نشانی در نقاط مختلف تهران

شرکت ماهان گستر همگام آماده ارائه انواع خدمات مشاوره، ارسال کپسول آتش نشانی و فروش کپسول آتش نشانی از شمال تا جنوب تهران بوده و تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مشتری در خصوص حمل و شارژ کپسول آتش نشانی و خدمات بعدی به کار گرفته است.

 • شارژ کپسول آتش نشانی در غرب تهران

شارژ کردن کپسول آتش نشانی مجموعه ای از فعالیت هایی است که بر روی یک کپسول آتش نشانی انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که در مدت زمان معینی به درستی کار می کند در ادامه خدمات و فعالیت های حمل و نقل کپسول آتش نشانی و لیست قیمت خدمات ماهان گستر همگام ارائه می شود. ماهان گستر همگام همواره آماده‌ی بهترین  خدمات‌رسانی در غرب تهران میباشد.

 • شارژ کپسول آتش نشانی در شرق تهران

شرکت ماهان گستر همگام در راستای فروش و ارسال کپسول آتش نشانی و تجهیزات اعلام و اطفای حریق در شرق تهران گامی موثر در جهت جلب رضایت و افزایش اطمینان و آسایش مشتریان خود برداشته است همچنین فروش و ارسال کلیه کپسول های آتش نشانی در شرق تهران موجود است.

 • شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران

امروزه حفظ ایمنی در محیط کار و در محیط مسکونی یکی از الزاماتی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد و به آن اهمیت ویژه ای داده شود، مانند کارگاه ها، کارخانه ها، هتل ها، بیمارستان ها و غیره پس برای خرید کپسول آتش نشانی باید به هزینه های سالانه آنها برای این نقطه در ساختمان ها توجه ویژه ای شود همچنین شرکت ماهان گستر همگام آماده ارائه خدمات مشاوره، فروش و ارسال کپسول آتش نشانی در شمال تهران می باشد که کلیه خدمات این شرکت دارای گارانتی و پشتیبانی است.

 • شارژ کپسول آتش نشانی در جنوب تهران

به دلیل موقعیت کار مشتریان اصلی ما شرکت ها و کارگاه های صنعتی پرخطر هستند و به همین دلیل حمل کپسول آتش نشانی در جنوب تهران وظیفه اصلی ماست چون شهرهای صنعتی وجود دارد اما فقط به همان مناطق متصل هستند به عنوان خدمات ماهان گستر همگام شامل کلیه عملکردها مانند کارخانه ها، بیمارستان ها، هتل ها، پمپ بنزین ها، مشاغل کوچک، ساختمان های مسکونی، تجاری و غیره است.

شارژ کپسول آتش نشانی

نحوه شارژ کپسول آتش نشانی

همانطور که در موارد فوق اشاره کردیم کپسول های آتش نشانی باید هر 6 ماه یکبار بررسی شوند هنگام حمل خاموش کننده ها، حتما آزمایش هیدرواستاتیک خاموش کننده را انجام دهید این به معنای پر کردن مجدد کپسول با یک ماده خاموش کننده مناسب یا در برخی موارد تخلیه کامل ماده خاموش کننده و پر کردن مجدد آن است شرکت تاسیسات ماهان گستر همگام با تاییدیه سازمان آتش نشانی تهران دارای کلیه تجهیزات، الزامات و دانش لازم جهت حمل و نقل می باشد بله، شما همچنین می توانید برای دریافت لیست شرکت های حمل و نقل شارژ کپسول آتش نشانی تایید شده با ما تماس بگیرید.

در این کار، یک ماده اطفاء حریق به داخل یک کپسول پمپ می شود و سپس تمام هوای باقی مانده در داخل کپسول فشرده می شود تا در صورت بروز آتش سوزی عملکرد مناسبی ارائه دهد.

خدمات شارژ کپسول آتش نشانی ماهان گستر همگام

ماهان گستر همگام با دانش روز، کادر مجرب و تجهیزات مجهز در زمینه شارژ کپسول های آتش نشانی شرکت ها، کارخانه ها، تالارها، پمپ بنزین های تجاری، اداری، مسکونی و غیره فعالیت می کند و این خدمات حمل و نقل شامل موارد زیر می باشد:

 1. شارژ کپسول آتش نشانی با آب و گاز
 2. شارژ کپسول آتش نشانی گازی و پودری
 3. کپسول آتش نشانی دی اکسید کربن

کنترل و تحویل کپسول آتش نشانی ماهان گستر همگام

هدف از کنترل و تحویل دستورالعمل ها ارائه روشی مناسب مطابق با استانداردهای ملی و اصول تجربی برای شارژ کپسول آتش نشانی دستی در بخش های مختلف مسکونی و صنعتی به منظور ایجاد یکپارچگی اپراتورهای کارگاه شارژ کپسول های آتش نشانی دستی است.

بنابراین کپسول های آتش نشانی، جدا از اینکه سالیانه شارژ می شوند، باید تست و تعمیر شوند تا مشکل برطرف شود، زیرا آنها تنها مواد خاموش کننده برای خاموش کننده های استاندارد نیستند همچنین سیستم استفاده از عامل اطفاء حریق را می توان با توجه به مقررات حفاظت فنی و بهداشت حرفه ای عامل بسیار مهم و حیاتی دانست استانداردهای ملی و بین المللی قابل اجرا برای هر سازمان یا شرکتی که مسئولیت حمل کپسول های آتش نشانی را بر عهده دارد.

تمامی لوازم جانبی کپسول مانند پودر اسپری، لوله، شیلنگ، گیج فشار، سیلندر و شیر تخلیه باید بررسی و کنترل شود همچنین بسته به نوع سیلندر تست هیدرواستاتیک باید سالی یکبار انجام شود.

کلام پایانی

هدف ما در این مقاله شرح و معرفی شارژ کپسول آتش نشانی بود تا بتوانید با آنها بیشتر آشنا شوید لذا برای اطلاعات بیشتر و نحوه قرارداد با محموله کپسول آتش نشانی کافیست با ما تماس بگیرید.

سوالات متدوال شارژ کپسول آتش نشانی

در مناطقی از شهر که رطوبت بالایی دارند، کپسول باید هر 6 ماه یکبار مجدد شارژ شود، زیرا سختی هوا بر کیفیت استاندارد پودرهای کپسول آتش نشانی تاثیر می گذارد و منجر به کاهش کیفیت این پودرها می شود و در سایر کپسول های آتش نشانی رطوبت بالا یا مقعد باعث آسیب به بدن می شود بنابراین زمان شارژ شدن کپسول در اقلیم های مختلف متفاوت است و باید به این نکات مهم توجه کرد.

زیرا کپسول آتش نشانی یکی از ملزومات خیلی مهم در ساختمان است و این کپسول ها باید به صورت دوره ای از تایمی که دارند شارژ شوند و با شارژ کپسول آتش نشانی می توانید در مواقع لزوم از این کپسول استفاده کنید، در واقع آتش سوزی هرگز نمی داند چه زمانی ناگهانی رخ می دهد  به همین دلیل همیشه شارژ مجدد کپسول آتش نشانی مهم است و برای انجام سرویس شارژ کپسول آتش نشانی باید به مراکز معتبری مانند مرکز پیشگیری از حریق در تهران مراجعه کنید کپسول های آتش نشانی از محتویات مختلفی ساخته می شوند که هر کدام برای اطفاء حریق از مواد مختلف استفاده می شود و به طور کلی کپسول های آتش نشانی در چند دسته مختلف با مواد مختلف شارژ می شوند.

تمامی کپسول های آتش نشانی باید هر ماه چک شده و حداکثر پس از یک سال شارژ شوند سیلندرهای CO2 باید هر 6 ماه یکبار بازدید و حداکثر هر سالی یکبار شارژ شوند.

قیمت یا هزینه شارژ کپسول آتش نشانی در اکثر مراکز و شرکت ها یکسان است یعنی همه این قیمت ها را اتحادیه تعیین می کند و قیمت حمل و نقل در ماهان گستر همگام رایگان است. اما از آنجایی که کپسول های آتش نشانی در انواع مختلفی تولید می شوند و مواد مورد استفاده برای اطفای حریق متفاوت است، قیمت شارژ خاموش کننده‌ها متفاوت میباشد.

معمولا قیمت شارژ کپسول آتش نشانی بسته به نوع زمانشان مشخص می شود که این محاسبه شامل شامل مشخص کردن سیلندر،‌ مهره ها،‌ کارتریج و ظاهر محفظه است.

اگر بدنه کپسول آسیب ندیده است، می توانید خود کپسول را دوباره پر کنید و باید بدانید که پس از استفاده از خاموش کننده باید آن را دوباره شارژ کنید متاسفانه کپسول های آتش نشانی در اکثر موارد قابل تعمیر نیستند وقتی اکثر مردم به شارژ مجدد کپسول آتش نشانی فکر می کنند، در واقع به تعمیر آن اشاره می کنند.

خیر، زیرا لحاظ ایمنی این اقدامات باید در محیط مناسب انجام شود.

9 دیدگاه در شارژ کپسول آتش نشانی

 1. عرفان محمدی says:

  از خدمات شارژ کپسول آتش نشانی مجموعه‌ی شما بسیار راضی بودم
  در دفعات بعدی حتما با خودتون کار خواهیم کرد

 2. سعیدی says:

  سلام خیلی مقاله ی کاربردی در مورد شارژ کپسول آتش نشانی منتشر کردین لطفا قیمت شارژ کپسول آتش نشانی رو هم برام بفرستین

 3. امیری says:

  سلام وقتتون بخیر باشه ممنون بابت اطلاعات کاملی که درباره شارژ کپسول آتش نشانی دادید. بعد از هماهنگ سفارش شارژ کپسول آتش نشانی چه مدت زمان میبره تا انجام بشه ؟؟ امکان پرداخت چک هم هست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *