اطفا حریق FM200 چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟

اطفا حریق FM200 سابقه حفاظت از برخی از حیاتی ترین و غیر قابل تعویض دارایی های جهان، از مقبولیت و احترام گسترده ای در سراسر جهان برخوردار است. این در هزاران برنامه کاربردی از جمله میراث فرهنگی، مراکز داده و زیرساخت های حیاتی در بیش از 70 کشور استفاده می شود. شارژ کپسول آتش نشانی با شرایط خاصی همراه است که حتما باید در یک شرکت مطمئن صورت گیرد. شرکت ماهان گستر با ارائه خدمات بسیار خاصی می‌تواند بهترین مواد را در شارژ کپسول استفاده کند.

 اطفا حریق FM200

اطفا حریق FM200

اطفا حریق FM200  حفاظت آتش فوق‌العاده سریعی را ارائه می‌کنند – در عرض ده ثانیه یا کمتر به سطوح خاموش می‌رسند. این سیستم ها آتش سوزی های معمولی قابل احتراق، الکتریکی و مایعات قابل اشتعال را قبل از ایجاد خسارت قابل توجه متوقف کردند. علاوه بر این، می توان با خیال راحت از آنها در حضور مردم استفاده کرد.

توانایی اطفاء سریع آتش به صورت زیر است:

  • آسیب جزئی
  • هزینه تعمیر کمتر
  • حاشیه امنیت بیشتر برای مردم
  • توقف کمتر و اختلال در کسب و کار.

ویژگی های اصلی اطفا حریق FM200

اطفا حریق FM200
اطفا حریق FM200

سیستم های  اطفا حریق FM200  یک انتخاب برتر هستند، به ویژه در برنامه هایی که فضا بسیار مهم است. عامل FM-200™ در حالت مایع در سیلندرها ذخیره می شود و با نیتروژن تحت فشار قرار می گیرد و فضای ذخیره سازی مورد نیاز را تا حد زیادی کاهش می دهد. در واقع، برای دستیابی به همان درجه حفاظت، سیستم‌های FM-200™ تا هفت برابر فضای ذخیره‌سازی کمتری نسبت به سیستم‌های مبتنی بر CO2 و گازهای بی‌اثر اشغال می‌کنند.

این نوع ماده خاموش کننده برای خاموش کردن آتش در محیطی که می تواند کار یک شرکت را فلج کند ایده آل است.

 أنواع اطفا حریق FM200 ماهان گستر

‏FM 200: سیستم آتش نشانی گاز پاک

سیستم های اطفای آب بر پایه آب مانند هیدرانت یا آبپاش اتوماتیک به شما این امکان را می دهد که آتش را به موقع خاموش کرده و از گسترش آن جلوگیری کنید و از خسارات جانی و مادی جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

اما یک سیستم اطفای حریق مبتنی بر گاز بی اثر وجود دارد که برای مکان های خاصی که ارزش امکانات، ابزار دقیق، تجهیزات یا اسناد بسیار مهم است، ایده آل است.

عوامل گازی انواع مختلفی دارند که با توجه به ماهیت آتش سوزی، خطر قابل حفاظت و احتمال وجود پرسنل در آن انتخاب می شوند.

سیستم FM-200 گاز غیر رسانا و غیر سمی بی رنگ و بی بو را دفع می کند. این داده ها بخشی از ویژگی های اصلی آن هستند، زیرا به لطف این هیچ خطری برای مردم وجود ندارد.

اهمیت استفاده از اطفا حریق FM200 ماهان گستر

اطفا حریق FM200

در زمان‌های اخیر، سیستم‌های اطفاء حریق با گاز استفاده از هالون را به عنوان یک عامل خاموش کننده حذف کرده‌اند و به جای آن مواد گازی تمیزی را جایگزین کرده‌اند که برای لایه اوزون بی‌ضرر هستند و به محیط زیست آسیب نمی‌رسانند.

این نوع ماده خاموش کننده برای خاموش کردن آتش در محیطی که می تواند کار یک شرکت را فلج کند ایده آل است، زیرا به تجهیزات آسیب نمی رساند، می توان از آن در حضور مردم استفاده کرد و تقریباً بلافاصله پس از شروع به کار اجازه از سرگیری کار را می دهد. انقراض.

هنگامی که این سیستم راه اندازی می شود، تخلیه ماده خاموش کننده گازی باعث کاهش غلظت اولیه اکسیژن، افزایش فشار در اتاق و کاهش دما می شود.

به این ترتیب از آسیب به مواد، سرورها، تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی جلوگیری می شود، زیرا آنها سیستم های تمیزی هستند که در هنگام خاموش کردن باقیمانده ایجاد نمی کنند.

برای خاموش کردن آتش سوزی های نوع A، B و C ایده آل است. گاز در لوله ها حرکت می کند تا زمانی که توسط نازل های تخلیه خارج شود، حداکثر در مدت زمان ده ثانیه، که مدت زمان خفه شدن آتش است.

این سیستم‌های اطفای حریق به گونه‌ای طراحی شده‌اند که آتش را از طریق روش «سیل کل» سرکوب کرده و به مکان‌هایی می‌رسند که سایر عوامل اطفای حریق نمی‌توانند.

‏FM 200 یک عامل خاموش کننده است، یک گاز بی رنگ، غیر رسانا و تقریباً بی بو است. برای اطفاء حریق های نوع A، B و C بسیار کارآمد است.این گاز در جایی استفاده می شود که در گذشته هالون 1301 استفاده می شده است.اما مزیت بزرگ FM 200 نسبت به هالون این است که محیط زیست را تهدید نمی کند و خطری ندارد. درباره مردم. بنابراین یک عامل خاموش کننده تمیز است.

مشخصات:

این گاز هپتا فلوئوروپروپان است و در حالت مایع در سیلندرهای فلزی فشار قوی بسته بندی می شود که فضای ذخیره سازی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

نحوه کار اطفا حریق FM200 ماهان گستر

در صورت آتش سوزی، این گاز از طریق لوله هایی حرکت می کند که به نازل ها می رسد و در حالت گازی تخلیه می شود. به عنوان یک گاز، به کل فضا حمله می کند و به مکان هایی می رسد که سایر عوامل خاموش کننده نمی توانند به آنجا برسند. تخلیه در حداکثر زمان 10 ثانیه انجام می شود و در آن زمان آتش خاموش می شود. کاری که این گاز انجام می دهد این است که واکنش زنجیره ای آتش را می شکند و انرژی گرمایی شعله را خاموش می کند. اطفای فوری آتش

مزایای اطفا حریق FM200

اطفا حریق FM200

از مزایای بزرگ این گاز می توان به عملکرد سریع آن در برابر آتش سوزی اشاره کرد، زیرا قادر است در کمتر از 10 ثانیه آن را خاموش کند. دومین مزیت بزرگ این است که به عنوان گاز، به مواد موجود آسیب نمی رساند (به رایانه، اسناد، یا تجهیزات الکتریکی یا الکترونیکی آسیب نمی رساند).

و سوم اینکه این گاز غیر سمی است، بنابراین می توان از آن در حضور انسان بدون مشکل استفاده کرد.

در مواردی که توصیه می شود از خاموش کننده FM 200 استفاده کنید:

هر جایی که ارزش امکانات، تجهیزات، اسناد و غیره مهم باشد.

علاوه بر این، از آنجایی که به تجهیزات آسیب نمی رساند و در صورت آتش سوزی سمی نیست، تقریباً بلافاصله پس از خاموش شدن می توان کار را از سر گرفت. سایت های پیشنهادی برای استفاده از این سیستم:

– کتابخانه ها (به کتاب ها آسیب نمی رساند)

– دیتاسرترها (به کامپیوترها، سرورها و غیره آسیب نمی رساند)

– آرشیو (هر مکانی که اسناد یا آرشیوهای مهم وجود دارد)

– مکان هایی که سرورهای شرکت در آن قرار دارند

– گالری ها و موزه های هنری

– هر مکانی که آتش سوزی بتواند کار یک شرکت را فلج کند.

سخن پایانی

  اطفا حریق FM200 ماهان گستر عامل خاموش کننده آتش سوزی نوع A، B و C است. این گاز بی رنگ، تقریباً بی بو و غیر رسانا است که جایگزین هالون 1301 شد به دلیل آسیبی که به لایه اوزون وارد کرد ممنوع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *