قیمت شارژ کپسول آتش نشانی

لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی

قیمت شارژ کپسول آتش نشانی در همه جا ثابت است اما قیمت پودر با هزینه حمل و نقل گرفته می شود با این تفاوت که هزینه‌ی حمل و نقل در ماهان گستر همگام رایگان می‌باشد. بنابراین کپسول های آتش نشانی بسته به نوع آنها در زمان های مختلف ارسال می شود یعنی کپسول های پودری باید هر سال شارژ شوند. تاریخ ارسال کپسول باید روی ظرف مشخص شود تا از زمان شارژ آن مطلع باشید. همینطور تمامی کپسول های آتش نشانی اعم از انواع مختلف مانند کپسول های پودری، فوم، گاز و مایع باید دارای یک سری ویژگی های مشترک باشند تا بتوان از آنها برای اطفای حریق استفاده کرد.

یکی از این کاربردهای مهم کپسول های آتش نشانی فشار داخل محفظه است که همه کپسول های آتش نشانی دارای درجه کارایی هستند و این کارایی در خاموش کننده ها مقدار ماده ای است که پس از استفاده از دستگاه در داخل محفظه باقی می ماند و باید دقت داشت که زمان تخلیه کپسول ها نباید کوتاه باشد و هر شخصی که از کپسول های آتش نشانی استفاده می کند باید زمان دقیق استفاده از شارژ کپسول ها را بداند.

⇚ حتما بخوانید: شارژ کپسول آتش نشانی

کپسول های آتش نشانی را شارژ کنید

همانطور که می دانید کپسول های آتش نشانی حداقل باید سالی یک بار شارژ شوند زیرا آن ها همیشه باید در وقوع آتش سوزی در دسترس باشند. اکثر کپسول های آتش نشانی به دلیل عدم نگهداری مناسب آماده‌ی اطفای حریق نیستند؛ داستان های بی شماری از افرادی وجود دارد که سعی می کنند با یک کپسول آتش نشانی قابل حمل با مرحله اول آتش سوزی مقابله کنند، اما خیلی دیر متوجه می شوند که خاموش کننده شارژ نشده است و این موضوع می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.

استفاده از انواع کپسول های آتش نشانی

دقت داشته باشید که سابقه استفاده از انواع کپسول های آتش نشانی یکسان نیست از طرفی ممکن است تاریخ آخرین ارسال کپسول آتش نشانی را فراموش کرده باشید یا برچسب حاوی اطلاعات آن را گم کرده باشید، بنابراین در چنین شرایطی با توجه به محدوده خاص سوزن فشارسنج و از طریق آزمایش فیزیکی از کپسول خاموش کننده، شما به راحتی می توانید زمان شارژ را تعیین کنید.

لازم به ذکر است که بدانید کپسول های آتش نشانی دسته ای مهم از وسایل ایمنی هستند که وجود آنها در بعضی از مشاغل پرخطر و ساختمان های مسکونی ضروری است، اما باید بدانید که وجود کپسول آتش نشانی به تنهایی برای اطمینان از ایمن بودن کافی نیست، بلکه باید به این موضوع دقت داشت که باتوجه به نوع کپسول، باید آن را هر چند وقت یکبار شارژ کنید در غیر این صورت قابل استفاده نخواهد بود و در صورت آتش سوزی به درستی کار نمی کند.

زمان مناسب برای شارژ کردن انواع کپسول های آتش نشانی سالی یکبار است همچنین شارژ مجدد دی اکسید کربن هم سالانه میباشد البته توجه داشته باشید که بازه های زمانی ذکر شده برای شارژ کپسول های آتش نشانی در صورتی صحیح است که در این مدت از کپسول های آتش نشانی استفاده نشده باشد و یا در بازرسی های ماهانه کپسول آتش نشانی مشکلی وجود نداشته باشد اگر اینطور نیست، کپسول ها باید در اسرع وقت ارسال و سرویس شوند.

نکات مهم برای شارژ کپسول های آتش نشانی

مشتریانی که قصد شارژ کپسول آتش نشانی را دارند باید به نکات زیر توجه کنند:

 1. از عملکرد تجهیزات آن بطور کامل اطمینان حاصل نمایند.
 2. با توجه به نیاز صنف، در صورتی که پودر موجود در کپسول بی کیفیت یا آسیب دیده باشد، این پودر باید با انواع استاندارد و مرغوب جایگزین شود.
 3. مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر حتی یک بار از کپسول های آتش نشانی استفاده شده باشد کپسول باید شارژ شود.
 4. توجه داشته باشند که باید خاموش کننده های خود را سالانه سرویس کنند.

کارگاه شارژ کپسول استاندارد دارای مشخصات زیر است:

 • دارای میز کار استاندارد که با میزهای معمولی متفاوت است و شامل قطعات یدکی استاندارد و ابزار کار استاندارد مانند گیره میز کار و غیره می باشد و تمامی این ابزارها توسط اپراتور استفاده می شود.
 • اگر محل نگهداری کپسول ها خیلی گرم یا خیلی سرد باشد، ممکن است بر روی کپسول های آتش نشانی تاثیر منفی بگذارد و زمان شارژ باید کوتاه شود.
 • به طور منظم کپسول های آتش نشانی را از نظر ایمنی بررسی کنید.
 • به یاد داشته باشید که خاموش کننده ها فرسوده، شکسته یا آسیب دیده نیستند.
 • درزگیر کپسول آتش نشانی نباید باز باشد، در غیر این صورت آن را دوباره شارژ کنید.
 • سیم آب بندی باید به گونه ای باشد که در صورت لزوم بتوان آن را به راحتی قطع کرد.
 • در ارسال کپسول توسط شرکتی که در اساسنامه به طور رسمی ثبت شده است احتیاط کنید.
 • کپسول باز و نگهداری شود و در صورت نیاز پودر خشک تعویض شود (حتما پودر توسط شرکت تعویض شود) پس از شارژ گاز شناسنامه و فاکتور رسمی با مهر و امضا به مشتری تحویل داده شود.
 • مراجعه مشتریان به کارگاه و نحوه ارسال کپسول ها بهتر است.
 • کپسول های خاموش کننده برای تست هیدرواستاتیک هر سال یکبار برای اطمینان از ایمن بودن تجهیزات باید بررسی شوند.
 • کپسول های آتش نشانی باید تاریخ آخرین محموله کپسول آتش نشانی را داشته باشند.

اتحادیه شارژ کپسول آتش نشانی

انجمن حمل و نقل کپسول آتش نشانی تهران به عنوان مرجع قیمت گذاری خدمات حمل و نقل کپسول آتش نشانی شناخته شده است که هر ساله هزینه ارسال کپسول های آتش نشانی را منتشر می کند هزینه حمل کپسول آتش نشانی به عنوان آخرین لیست قیمت در خرداد 1402 منتشر شد نام دقیق این فدراسیون، فدراسیون ایمنی، تجهیزات آتش نشانی و نشان نیروهای مسلح است.

هزینه شارژ کپسول

هزینه شارژ کپسول های آتش نشانی متفاوت است یعنی بستگی به نوع کپسول، نوع کلاس، ظرفیت و وزن آن بستگی دارد اما در کل می توان گفت برای انجام این فرآیند بسیار خطرناک بهتر است به مراکز معتبر مراجعه کنید و از آن ها مشاوره بگیرید.

پیشنهاد ما به شما عزیزان شرکت ماهان گستر همگام است زیرا مورد تایید تمامی اتحادیه ها می باشد و می تواند با قیمت مناسب پاسخگوی نیاز شما باشد برای اطلاعات بیشتر بهتر است با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *