فروش کپسول آتش نشانی

شارژ خاموش کننده آتش نشانی -4فروش خاموش کننده آتش نشانی

خرید کپسول آتش نشانی

وجود تجهیزات ایمنی در هر محیطی ضروری و حیاتی است. خاموش کننده ها به عنوان رایج ترین ابزار مقابله با حریق ، وسیله ای است که می تواند جان و مال شما را در مواقع اضطراری و آتش سوزی حفظ کند. هنگام خرید کپسول آتش نشانی باید به حجم و سایز و نوع مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید تا بهترین و مناسب ترین نوع کپسول را خریداری نمایید. شرکت آس عرضه کننده انواع مختلفی از این محصولات می باشد.

برای خرید می توانید با شرکت ماهان گستر همگام تماس حاصل کنید و ضمن اطلاع از قیمت خاموش کننده ، برای خرید کپسول آتش نشانی مورد نظرتان و شارژ آن ها از ما مشاوره بگیرید. توجه داشته باشید که انتخاب اشتباه خاموش کننده منجر به مرگ خواهد شد،‌ به عنوان مثال خاموش کننده های آبی رسانای الکتریسیته هستند و در آتش سوزی های الکتریسیته ، موجب گسترش آتش و برق گرفتگی می شوند.

فروش و عرضه انواع کپسول و تجهیزات ایمنی

فروش جعبه های فایر باکس | قیمت شلنگ و قرقره
هوزریل و سیستم های اعلام حریق دتکتور
فروش انواع کپسول آتش نشانی, کپسول آتش نشانی خاموش‌ کننده‌ آب و گاز, کپسول آتش نشانی خاموش کننده پودر و گاز, فروش کپسول آتش نشانی خاموش‌ کننده گازی CO2 , کپسول آتش نشانی خاموش‌ کننده‌ مواد کف, کپسول آتش نشانی خاموش‌کننده های پودری, کپسول آتش نشانی خاموش‌ کننده‌های آبی, کپسول آتش نشانی پودر شیمیایی, قیمت کپسول آتش نشانی پودر خشک, کپسول آتش نشانی خاموش‌کننده‌های پودر و هوا, کپسول آتش نشانی خاموش‌کننده‌ های هالوژنه B. C . F , فروش کپسول آتش نشانی پودر و گاز – 12 کیلوگرم, قیمت کپسول آتش نشانی پودر و گاز – 1 کیلوگرم, کپسول آتش نشانی پودر و گاز – 25 کیلوگرم, کپسول آتش نشانی پودر و گاز – 50 کیلوگرم, کپسول آتش نشانی پودر و گاز – 4 کیلوگرم, قیمت کپسول آتش نشانی پودر و گاز – 3 کیلوگرم, قیمت کپسول آتش نشانی پودر و گاز – 2 کیلوگرم, کپسول آتش نشانی پودر و گاز – 6 کیلوگرم, فروش کپسول آتش نشانی CO2 گاز – 3 کیلوگرم, کپسول آتش نشانی CO2 گاز – 6 کیلوگرم, کپسول آتش نشانی CO2 گاز – 4 کیلوگرم, قیمت کپسول آتش نشانی گاز و مایع – 50 کیلوگرم, کپسول آتش نشانی گاز و مایع – 10 کیلوگرم, فروش کپسول آتش نشانی گاز و مایع – 6 کیلوگرم, کپسول آتش نشانی فوم یکبار مصرف – 1 کیلوگرم

خاموش‌ کننده‌ پودری | خاموش ‌کننده‌ پودر و هوا | خاموش‌کننده آب و گاز
لیست قیمت و فروشندگان انواع کپسول آتش نشانی در شهر تهران و استان تهران
10 نکته مهم در خرید کپسول آتش نشانی مناسب
کپسول‌های آتش نشانی یکی از تجهیزات پرکاربرد جهت خاموش کردن آتش هستند که در مکان های عمومی، ساختمان‌های اداری و تجاری، پمپ بنزین ها و … زیاد به چشم می‌خورند. ( خرید کپسول آتش نشانی )

اما بهتر است در هر جایی که احتمال آتش‌سوزی وجود دارد ، کپسول آتش نشانی هم وجود داشته باشد .

استفاده از خاموش کننده های آتش در برخی مکان ها شاید اجبار نباشد اما ممکن است هر لحظه به آن‌ها نیاز داشته باشیم .

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی

شاید ما در خودرو، محل کار یا زندگی خود کپسول آتش نشانی نداشته باشیم ، اما به هر حال وجود تجهیزات برقی و سیم کشی برق، لوازم گازسوز و لوله‌کشی گاز و … به نوعی مرتبط با آتش بوده و احتمال آتش سوزی در محل را افزایش می‌دهند .

حتی اگر فقط یک بار نیاز به خاموش کننده وجود داشته باشد ارزش آن را دارد که سالها آن را (آماده به کار) در خانه داشته باشیم .

نکته دیگر اینکه خاموش کردن آتش در زمان شروع هم راحت است و هم خسارت کمتری به وسایل و ساختمان ما وارد می‌کند.

پارامترهای مهم در خرید کپسول آتش نشانی
اگر قصد خرید کپسول آتش نشانی برای خانه ، محل کار یا خودروی خود را دارید نکات زیر در خرید این کالا به شما کمک خواهد کرد:

۱) تعیین نوع ماده خاموش ‌کننده

نکته اول ، تعیین نوع ماده خاموش کننده‌ ی کپسول آتش نشانی می‌باشد. نوع خاموش کننده باید متناسب با کلاس‌ بندی آتش سوزی باشد.

به عنوان مثال برای کلاس آتش E که مربوط به آتش سوزی تجهیزات برقی و الکتریکی می باشد ، بهتر است از کپسول آتش نشانی گاز دی اکسید کربن co2 یا پودر خشک استفاده کنید.

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی

چرا که استفاده از کپسول آتش نشانی آب و گاز و کپسول آتش نشانی کف ( فوم ) ممکن است باعث جرقه و اتصال شده و یا به سایر بخش های وسیله برقی شما که حساس به آب است ، خسارت وارد کند .

خرید کپسول آتش نشانی

خاموش کننده های شامل آب نسبتاً ارزان‌ترند اما برای آتش سوزی مواد جامد مثل مواد چوبی (کلاس آتش A) مناسب می‌باشد.

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی

برای آتش سوزی ناشی از مایعات سوختنی مانند بنزین، گازوئیل، … (کلاس آتش B) نیز بهتر است از خاموش کننده های حاوی کف استفاده گردد.

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی

کف حجیم با قرار گرفتن در سطح مایعات سوختنی در واقع ارتباط بین مولکول های اکسیژن و مولکول های سوخت را قطع کرده و آتش را خاموش می‌کند، از خاموش کننده های حاوی کف بیشتر در پالایشگاه‌ها و مخازن ذخیره سوخت استفاده می‌گردد.

۲) ظرفیت کپسول آتش نشانی

پس از تعیین نوع خاموش کننده ، لازم است ظرفیت (وزن و تعداد) مورد نیاز برای ساختمان خود را بر آورد کنید .

پارامترهایی نظیر مساحت ساختمان، نوع مصالح به کار رفته ، تعداد تجهیزات و منابع برقی و گازی مورد استفاده در محل و … از جمله پارامترهایی هستند که وزن، تعداد و فاصله خاموش کننده ها را تعیین می‌کند .

در برخی مکان ها شما می‌توانید به جای استفاده از یک کپسول ۱۰ کیلوگرمی از دو یا چند کپسول سبک ‌تر در فاصله‌های نزدیک‌تر استفاده کنید اما در برخی موقعیت‌ها بسته به شرایط و حساسیت محل لازم است که حتماً از یک کپسول با ظرفیت بالا استفاده کنید.

۳) شکل ظاهری و محل نصب

کپسول های آتش نشانی معمولاً به شکل استوانه‌ای هستند که متناسب با نوع و ظرفیت آنها در نسبت طول به قطرهای متفاوتی تولید می‌شوند. کپسول‌های سبک معمولاً بر روی دیوار نصب می‌گردند و کپسول های سنگین تر معمولاً به صورت ایستاده نگهداری می‌شوند که در دو مدل چرخ دار و بدون چرخ می‌باشند.

کپسول های آتش نشانی نوع چرخدار به لحاظ جابجایی راحت‌تر بوده و برای استفاده در مکان های پرخطر و مکان های با تعداد نفرات کم و راهروهای فاقد پله مناسب می‌باشند.

۴) مکانیزم عملکرد

به لحاظ عملکردی کپسول های آتش نشانی در دو گروه تحت فشار و بالن دار تولید می‌شوند.

راهنمای خرید کپسول آتش نشانی

در نوع بالن‌دار یک کپسول کمکی کوچکتر در مجاور یا در داخل مخزن اصلی قرار دارد.

این مخزن کوچک (بالن) حاوی گاز تحت فشار است که وظیفه آن تأمین فشار خروجِ مواد خاموش کننده از مخزن اصلی می‌باشد ( پودر خاموش کننده در داخل مخزن اصلی قرار دارد ) .

مزیت کپسول های بالن دار این است که در صورت همراه داشتن بالن های اضافی، به راحتی می‌توان مخزن اصلی آن را با پودر مخصوص شارژ کرده و مجدداً استفاده کرد.

اما این نوع کپسول ها معمولاً به لحاظ استفاده آسان نبوده و جهت استفاده آتش نشانان و افراد آموزش دیده توصیه می‌گردد.

برای استفاده های عمومی نوع تحت فشار کپسول های آتش نشانی (نوع معمولی که یک مخزن تحت فشار حاوی پودر خاموش کننده و گاز فشار بالا است) توصیه می‌گردد.

۵) طول پرتاب و زمان تخلیه

طول پرتاب کپسول های آتش نشانی معمولاً بین ۲ تا ۷ متر است که به حجم محتویات داخل مخزن، فشار داخل مخزن و زمان تخلیه کپسول ( زمانی تخلیه کپسول ها معمولاً عددی بین ۸ تا ۶۰ ثانیه است ) بستگی دارد.

البته لازم است به طول شلنگ کپسول‌های آتش نشانی نیز توجه شود.

به عنوان مثال زمان تخلیه خاموش کننده با وزن ۱ تا ۶ کیلوگرم معمولاً بین ۸ تا ۱۰ ثانیه و طول پرتاب آنها بین ۴ الی ۶ متر می‌باشد .

طول پرتاب در واقع فاصله فرد خاموش کننده تا آتش و به نوعی فاصله ایمنی فرد را نشان می‌دهد و برای خاموش کردن آتش لزومی ندارد که از این فاصله جلوتر برویم.

۶) دمای کاری

این پارامتر نیز محدوده دمایی عملکرد کپسول را در شرایط محیطی مختلف نشان می‌دهد .

بنابراین لازم است در هنگام خرید به بازه دمایی مکانی که کپسول در آنجا استفاده می‌شود نیز توجه شود. این محدوده دمایی معمولاً اعدادی در رِنج ۲۰- تا ۶۰+ درجه سلسیوس می‌باشد.

۷) جنس بدنه و فشار تست بدنه

جنس بدنه و فشار تست بدنه در واقع کیفیت و طول عمر مخزن را نشان می‌دهد و پارامتر مهمی می‌باشد .

کپسول های آتش نشانی شاید سالها بلااستفاده روی دیوارها بمانند . اما چون همیشه آماده بکار و تحت فشار قرار دارند بنابراین باید طول عمر بالا، کیفیت ساخت و جوشکاری مناسبی داشته باشد.

در ضمن لازم است به مدت ضمانت نامه محصول نیز توجه شود.

۸) گیج فشار یا فشار سنج

این بخش در کپسول های آتش نشانی فشار داخل مخزن ( یا داخل بالن ) را نشان می‌دهد .

این فشارسنج شامل یک عقربه و یک صفحه با دو رنگ سبز و قرمز می‌باشد. رنگ سبز وسط نشان دهنده شارژ بودن کپسول ، رنگ قرمز سمت چپ نشان دهنده خالی بودن کپسول و رنگ قرمز سمت راست نشان دهنده پر بودن بیش از حد استاندارد کپسول می‌باشد.

۹) رنگ بدنه

رنگ بدنه کپسول آتش نشانی معمولاً نماینده محتویات داخلی کپسول می‌باشد .

مثلاً کپسول های بیوورسال به رنگ سبز، کپسول های آب و گاز به رنگ آبی ، کپسول های پودر و گاز به رنگ قرمز و … تولید می‌شوند .

البته استاندارد رنگ ها در کشورهای مختلف متفاوت بوده و خیلی قابل استناد نیست .

پس بهتر است بیشتر به نوع ماده خاموش کننده داخل کپسول توجه شود تا رنگ بدنه کپسول .

۱۰) توضیحات برچسب بدنه

اطلاعاتی که بر روی برچسب بدنه کپسول درج می‌شود معمولاً شامل مواردی از قبیل : نام شرکت سازنده ، نوع خاموش‌کننده ، نوع حریق (…,A,B) ، وزن کپسول ، علامت استاندارد ، تاریخ شارژ کپسول آتش نشانی و انقضاء ، دستورالعمل استفاده از کپسول و … هست .

شما در واقع می‌توانید از طریق اطلاعات روی برچسب و مواردی که در این مقاله مطرح گردید کپسول مناسبی را انتخاب نمایید.

خرید کپسول آتش نشانی

دستورالعمل استفاده بر روی برچسب به افراد کمک خواهد کرد که به درستی از کپسول آتش نشانی استفاده کنند.

کپسول آتش نشانی یک وسیله امینی جهت اطفاء حریق های کوچک و نسبتا سبک می باشد. از این کپسول های خاموش کننده آتش معمولا در پمپ بنزین ها، ساختمان های اداری، مراکز حمل و نقل عمومی و غیره که احتمال بروز خطر وجود دارد، استفاده می شود. کپسول های آتش نشانی برخلاف عملکرد یکسان خود از نوع های مختلفی برخوردار هستند که سبب می شود خرید آنان؛ یعنی خرید کپسول آتش نشانی کمی برایتان دشوار تلقی شود! به همین منظور لیست بیست قصد دارد تا شما را با مواردی مهم در خصوص خرید این نوع از تجهیزات ایمنی بیش از پیش آشنا نماید.

نکات مهم هنگام خرید کپسول آتش نشانی

نوع خاموش کننده: اولین نکته ای که بایستی هنگام تهیه کردن یک کپسول آتش نشانی به آن توجه داشته باشید، سازگاری مواد خاموش کننده آن با آتش سوزی است که احتمال وقوع آن بسیار بالا می باشد. همانطور که می دانید آتش ها به ۵ دسته مختلف تقسیم می شوند و برای هر یک آن ها نیز باید به دنبال یک اطفاء حریق حرفه ای و مناسب باشید؛ مثلا برای خاموش کردن آتشی که حاصل از سوختن مواد پتروشیمی نظیر: بنزین، نفت و گازوئیل و غیره است بایستی از کپسول های حاوی کف استفاده نمایید.

ظرفیت کپسول: مورد بعدی مربوط به ظرفیت هر یک از این خاموش کننده های آتش است. اصولا باید با توجه به وسعت و اهمیت بخش های مختلف از یک سازه مسکونی، تجاری، اداری و همچنین صنعتی به فکر تعیین ظرفیت کپسول و به دنبال آن تعداد کپسول هایی باشید که در محل مورد نیاز است و سپس آن ها را با رعایت فواصل مکانی مناسب از یکدیگر قرار دهید.

اندازه آن ها: کپسول های آتش نشانی در اندازه های استانداردی طراحی و تولید می شوند. از کپسول های سبک برای نصب بر روی دیوارها استفاده می شود و از نوع سنگین آنان نیز بصورت ایستاده در نقاط مشخصی از مکان مورد نظر بهره گیری خواهد شد. لازم به ذکر است که نوع سنگین این کپسول های اطفاء حریق در ۲ حالت چرخدار و بدون چرخ تولید می شوند.

طریقه استفاده: نوع استفاده از یک کپسول آتش نشانی نیز از دیگر نکات حائز اهمیتی است که باید پیش از اقدام به خرید این نوع از خاموش کننده های آتش به آن توجه داشته باشید. کپسول های آتش نشانی در دو وضعیت فشاری و بالن دار تولید می شوند که نوع بالن دار آن بیشتر مناسب افراد آموزش دیده و آتش نشان ها می باشد و نوع فشاری آن قابلیت استفاده برای افراد عادی جامعه را دارد.

زمان تخلیه و طول پرتاب مواد: مورد دیگری که باید حتما به هنگام خرید یک کپسول اطفاء حریق به آن توجه کنید، زمان تخلیه محتوای درونی یک کپسول آتش نشانی و همچنین طول پرتاب مواد داخل آن می باشد. اصولا مدت زمانی تخلیه کامل محتوای درونی هر از این کپسول ها بین ۸ تا ۶۰ ثانیه می باشد و طول پرتاب مواد توسط آن ها نیز ۲ تا ۷ متر تخمین زده می شود. لازم به ذکر است طول پرتاب در حقیقت همان فاصله ایمنی و لازمه فرد دارنده کپسول تا آتش می باشد و نباید از آن جلوتر برود!

دمای محیط نگهدارنده: چنانچه قصد خرید یک کپسول آتش نشانی برای محیط های عادی را دارید، خیلی نیازی نیست به این نکته توجه کنید اما اگر می خواهید برای مصارف صنعتی بزرگ و حساس از تعداد مشخصی کپسول اطفاء حریق استفاده کنید، باید حتما به دمای محیط نگهدارنده کپسول ها که توسط تولید کنندگان بر روی بدنه آن ها درج می شود، توجه کنید تا به وقت خطر با یک کپسول ناکارآمد مواجه نشوید.

جنس بدنه: از سری نکات مهم دیگری که حتما باید به هنگام خرید یک کپسول آتش نشانی به آن توجه داشته باشید، جنس بدنه، جوشکاری مناسب و همچنین کیفیت کلی ساخت آن بحساب می آید! فراموش نکنید ممکن است شما یک کدام از این کپسول ها را خریداری کنید اما مدت ها از آن استفاده نکرده و تنها این طیف از تجهیزات خاموش کننده آتش بر روی دیوار باقی بمانند. در ظاهر شاید هیچ اتفاقی برای این نوع از کپسول ها نیافتد اما در باطن نباید این موضوع را فراموش کرد که داخل هر یک از این کپسول ها یک فشار تعیین شده، وجود دارد که می تواند در گذر زمان سبب نابودی بدنه کپسول خریداری شده توسط شما شود.

فشارسنج: بر روی تمامی کپسول های اطفاء حریق یک فشارسنج نیز نصب می شود تا شما بتوانید با مطالعه آن متوجه فشار داخل مخزن شوید؛ لازم به ذکر است چنانچه عقربه فشارسنج بر روی محدوده سبز واقع شود، یعنی کپسول کاملا آماده و شارژ برای استفاده می باشد و چنانچه بر روی قسمت قرمز رنگِ سمت چپ واقع  شود، یعنی کپسول خالی و چنانچه بر روی بخش قرمز رنگِ سمت راست قرار بگیرد، یعنی کپسول بیش از اندازه استاندارد پر می باشد.

قیمت کپسول آتش نشانی: اصولا عوامل جانبی و اختیاری متعددی نمی توانند بر روی قیمت کپسول آتش نشانی که یک وسیله ایمنی استاندارد می باشد، تاثیر بگذارند؛ اما با این حال به شما توصیه می کنیم پیش از اقدام برای خرید این نوع از کپسول های اطفاء حریق، حتما با افراد متخصص و کارآمد در این زمینه مشورت نمایید.

خاموش کننده های آتش ، انواع کپسول های آتش نشانی و اسپری های ضد حریق را شامل می شود. کپسول های آتش نشانی بسته به ترکیبات مواد درون سیلندرهای آن ها به چند دسته تقسیم می شوند: آب و گاز، پودر و گاز، گاز دی‌اکسید کربن و بیورسال که هر کدام از این نوع ها برای خاموش کردن آتش حاصل از مواد گوناگون می باشد به طور مثال کپسول آتش نشانی دی اکسید کربن برای خاموش کردن آتش سوزی ناشی از اتصالات برقی است.

کپسول های آتش نشانی به صورت استوانه ای  و قابل حمل به صورت دستی تولید می شوند. که طبق استاندارد جهانی به خاموش کننده ای که به صورت دستی قابل حمل نیست کپسول آتش نشانی گفته نمی شود، حال این سوال پیش می آید که به کپسول های بالای 12 کیلوگرم یا لیتر که با چرخ حمل می شوند استاندارد دارند یا خیر؟ باید جواب داد که خیر، اگر دقت کرده باشید در بازار جهانی کپسول آتش نشانی بیش از 12 کیلوگرم نداریم ولی در ایران به دلیل وجود محدودیت تولید می شوند ولی استانداردی بر روی بدنه این نوع کپسول ها وجود ندارد.

اسپری اطفا حریق معمولا در حجم های 500 میلی لیتر و 1000 میلی لیتر تولید می شوند. که انواع متفاوتی دارند که هر کدام کار مشخصی می کنند ولی کیفیت مواد داخل اسپری متفاوت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *