شارژ کپسول آتش نشانی در تهران 

شارژ کپسول آتش نشای در تهران

بسیاری از افراد و صاحبان مشاغل فکر می کنند با خرید کپسول آتش نشانی می توانند در هر زمان با آتش مقابله کنند اما اکثر آنها نمی دانند که ممکن است این کپسول ها آماده نباشد بنابراین فرآیند بررسی و شارژ کپسول آتش نشانی موضوع مهمی است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا کپسول های آتش نشانی باید شارژ شوند؟ دلیل اهمیت انواع شارژ کپسول در آتش نشانی برای چیست؟ بهترین زمان برای کنترل و شارژ کپسول های آتش نشانی چه موقع است؟ برای شارژ کردن کپسول های آتش نشانی به کدام مرکز معتبر باید مراجعه کنیم؟ هدف از شارژ کپسول آتش نشانی چیست؟ خدمات یک فروشگاه کپسول آتش نشانی در تهران چیست؟

در ادامه مقالات ماهان گستر همگام به طور کامل در مورد هر یک از آن ها به طور کامل می پردازیم.

⇚ حتما بخوانید: شارژ کپسول آتش نشانی

 کپسول آتش نشانی چیست؟

کپسول آتش نشانی وسیله ای ایمنی است که برای خاموش کردن آتش و محدوده آتش سوزی استفاده می شود این کپسول ها معمولا حاوی مواد شیمیایی خاصی هستند که در صورت تماس با حرارت، آتش را خاموش می کنند.

کپسول های آتش نشانی در انواع مختلفی مانند پودری، گازی، فومی و غیره تولید می شوند و در مواردی که امکان استفاده از آب وجود ندارد مانند آتش سوزی در محیط های برقی، گازی یا نفتی قابل استفاده هستند در ادامه باید گفت که کپسول های آتش نشانی برای اطفای حریق در محیط های مختلف مانند منازل، ادارات، کارخانه ها، خودروها، هواپیماها و غیره استفاده می شوند و همینطور کپسول های آتش نشانی برای استفاده در اتومبیل، قایق، کمپینگ و غیره نیز مناسب هستند.

اهمیت انواع شارژ کپسول های آتش نشانی

یکی از دلایل اهمیت شارژ کپسول های آتش نشانی استفاده از آن ها در آتش سوزی های بزرگ و کوچک است شاید در آتش سوزی های کوچک بتوانید از روش های معمولی اطفاء حریق مانند ریختن خاک روی آتش یا پاشیدن آب، آتش را خاموش کرد اما این روش اطفای حریق برای آتش سوزی های بزرگ و شدید چندان مفید نیست پس برای آتش سوزی های بزرگ باید از کپسول های آتش نشانی استفاده کرد زیرا کپسول های آتش نشانی به راحتی می توانند آتش های بزرگ را خاموش کنند و در مدت زمان کوتاه هیچ وسیله دیگری نمی تواند آتش را با موفقیت مهار کند.

امروزه اهمیت شارژ کپسول های آتش نشانی بسیار مهم شده است زیرا در صورت استفاده از چند کپسول آتش نشانی می توانند آتش ساختمان را قبل از سرایت به قسمت های دیگر کنترل کنند بنابراین توجه داشته باشید که شارژ نکردن کپسول باعث بی مصرف شدن آن می شود و شعله های آتش به بسیاری از قسمت ها سرایت می کند.

همانطور که گفتیم، کپسول های آتش نشانی را می توان برای اطمینان از کارکرد و استفاده مجدد، شارژ کرد اما دقت داشته باشید که این کار بدون آموزش و اصول صحیح بسیار خطرناک است برای اطمینان از ایمنی کپسول های آتش نشانی و شارژ مجدد آنها با مواد خاموش کننده شیمیایی باید با یک متخصص آموزش دیده مشورت شود.

چرا کپسول های آتش نشانی نیاز به شارژ مجدد دارند؟

کپسول هایی که برای خاموش کردن آتش استفاده می شوند حاوی مواد شیمیایی خاصی هستند که به آنها فشار وارد می شود بنابراین هنگام استفاده از این کپسول ها مواد شیمیایی همراه با هوا یا مواد بدون اکسیژن مانند آب، دی اکسید کربن، خاک و غیره به آتش اضافه می شود در نتیجه آتش خاموش می شود.

شایان ذکر است که بدانید هنگام استفاده از این کپسول ها مواد شیمیایی داخل آن تا حد زیادی کاهش می یابد و نیاز به شارژ مجدد کپسول است تا در صورت نیاز بتواند آتش را مهار کند در برخی موارد، خاموش کننده ها با مواد شیمیایی قابل شارژ پر می شوند و در مدل های دیگر، خاموش کننده ها قابل استفاده مجدد هستند اما در هر صورت برای حفظ کارایی کپسول های آتش نشانی باید به صورت دوره ای و طبق دستورالعمل سازنده شارژ شوند.

چگونه یک کپسول آتش نشانی را شارژ کنیم؟

کپسول های آتش نشانی که یکی از وسیله های ضروری در آتش نشانی است در دو حالت شارژ می شود یکی پس از استفاده و دیگری پس از اتمام مدت زمان مشخص شده برای شارژ قبلی و اما می توانید برای شارژ کپسول های آتش نشانی به دفتر مورد نیاز مراجعه کنید یا در صورت تمایل خودتان این کار را انجام دهید و مراحل زیر به اختصار در مورد نحوه شارژ کپسول آتش نشانی توضیح داده شده است.

 • شناسایی نوع کپسول آتشنشانی
 • تخلیه کپسول آتش نشانی
 • تمیز کردن و بازرسی ظاهری
 • تست کپسول
 • عمل شارژ کپسول آتشنشانی
 • ثبت مشخصات بر روی کپسول

در این مقاله در مورد نحوه شارژ کپسول آتش نشانی به صورت کاملا تخصصی صحبت می کنیم و پارامترهای دیگری که باید در مورد شارژ کپسول آتش نشانی در تهران را به خاطر داشته باشید را یادآوری می کنیم مجموعه ماهان گستر همگام ارائه دهنده انواع تجهیزات اطفای حریق و آتش نشانی اعم از جعبه آتش نشانی، کپسول و غیره می باشد که جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل نماید.

زمان مناسب برای شارژ کپسول آتش نشانی

زمان مناسب برای شارژ کردن کپسول های آتش نشانی معمولا سالیانه و یا حداقل 6 ماه یکبار انجام می شود اما ممکن است در عین حال، برخی از کپسول های آتش نشانی و دی اکسید کربن از این برنامه پیروی نکنند.

به عنوان مثال کپسول های بیورسال در صورت عدم استفاده می توانند ظرفیت اطفاء حریق خود را تا 5 سال حفظ کنند و در صورت عدم استفاده می توان کپسول های CO2 را هر یک سال یکبار شارژ کرد اما به یاد داشته باشید که اگر حتی یک بار از این خاموش کننده ها استفاده می کنید، باید آنها را شارژ کنید در غیر این صورت ممکن است در هنگام آتش سوزی با مشکل مواجه شوید.

نکات ایمنی برای شارژ کپسول های آتش نشانی

 • لطفا در شارژ خاموش کننده ها دقت کنید به طور کلی ماهان گستر استفاده از روش های شارژ کپسول آتش نشانی (کشش، هدف، فشار، روش) را هنگام استفاده از کپسول های آتش نشانی برای ایمنی شما توصیه می کند.
 • ماهان گستر همگام نیز پیشنهاد می کند کپسول های آتش نشانی را در نزدیکی خروجی منزل یا محل کار خود قرار دهید و هنگام استفاده از کپسول آتش نشانی، برای خروج سریع و واضح به درب خروجی بروید.
 • فشار را بررسی کنید همیشه فشار کپسول آتش نشانی را بدانید همه کپسول های آتش نشانی دارای یک فشار سنج هستند که به وضوح نشان می دهد که آیا فشار خیلی زیاد است یا خیلی کم.
 • برای اینکه مهار آتش به خوبی انجام شود کپسول آتش نشانی خود را عاری از گرد و غبار و کثیفی نگه دارید و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 • دفترچه راهنما را بخوانید و دستورالعمل ها و برچسب روی کپسول آتش نشانی را بدانید.

فروش و ارسال کلیه کپسول های آتش نشانی در تهران

 • فروش کپسول آتش نشانی AR-AFFF پر شده با آب یا فوم
 • فروش کپسول آتش نشانی پودری جهانی ABC
 • فروش کپسول آتش نشانی پودر شیمیایی خشک (کلاس BC)
 • فروش کپسول آتش نشانی دی اکسید کربن
 • فروش کپسول آتش نشانی فلزی
 • فروش کپسول آتش نشانی هالون

خرید و مشاوره کپسول آتش نشانی (قیمت کپسول آتش نشانی شارژی – قیمت کپسول آتش نشانی خانگی – کپسول آتش نشانی خانگی – کپسول آتش نشانی خودرو – بهترین مارک کپسول آتش نشانی – قیمت کپسول آتش نشانی یک کیلویی) و اجرای سیستم های اطفاء حریق اتوماتیک با شماره های درج شده شرکت ماهان گستر همگام تماس بگیرید:

تلفن: ۰۲۱۳۳۵۰۰۱۵۴ |  ۰۲۱۳۳۵۰۰۴۶۹  | ۰۹۰۱۳۷۴۰۱۱۶  | ۰۹۱۲۶۰۸۱۱۷۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *