شارژ کپسول‌ آتش نشانی-ماهان گستر همگام

شارژ کپسول آتش نشانی یکی از مواردی است که به طور پیوسته نیازمند است تا در محل های مختلف از جمله هتل ها , فروشگاه ها و …. انجام شود.کپسول های آتش نشانی انواع مختلفی دارند که هر کدام مواد مختلفی در آنها وجود دارد که در صورت استفاده کردن از آنها و یا به مرور زمان از کیفیت آنها افتاده و نیاز به شارژ دارند.هر کدام از کپسول ها به روش های مختلفی شارژ می شوند که به تجربه و تخصص نیاز دارد.

کپسول آتش نشانی یکی از وسایل ایمنی است که برای مکان ها و ساختمان های اداری و تجاری و کارگاه ها و برخی مشاغل پرخطر ضروری می باشد اما لازم است که بدانید داشتن کپسول آتش نشانی به تنهایی نمی تواند برای تامین ایمنی کافی باشد بلکه بایستی با توجه به نوع آن هر چند مدت یک مرتبه برای شارژ کپسول آتش نشانی اقدام شود در غیر این صورت در مواقعی که حریق اتفاق می افتد قابل استفاده نبوده و عملکرد مناسبی نخواهد داشت.

شارژ کپسول آتش نشانی هر یک سال یکبار باید انجام شود. همه ی خاموش کننده ها مانند کپسول های پودری، فوم، گاز و مایع باید دارای ویژگی های مشترک باشند تا بتوان از آنها برای اطفاء حریق استفاده کرد. یکی از این ویژگی ها فشار داخل محفظه می باشد که باید حدود 7 ای تی ام یا 100 پی اس آی باشد، همچنین برد پرتاب باید حداقل بین 2 تا 7 متر باشد تا از نزدیکی بیش از حد به آتش حین عملیات اطفاء حریق جلوگیری شود. تمام کپسول های آتش نشانی دارای درصد راندمان هستند. راندمان در خاموش کننده ها به مقدار باقی مانده از مواد داخل محفظه بعد از استفاده از دستگاه می گویند.

شارژ کپسول آتش نشانی
فروش کپسول آتش نشانی
شارژ کپسول آتش نشانی – قیمت شارژکپسول 1401

شارژ مجدد کپسول آتش‌ نشانی

همه کپسول های آتش نشانی بسته به نوع  سیلندر در فاصله زمانی مشخص ( هرماه ، سه ماه ، شش ماه  و یا سالانه ) بازدید و چک شوند.

زمان شارژ کپسول آتش نشانی, معمولا کپسول های پودری باید سالانه یا هر دو سال یکبار شارژ شوند و دیگر کپسول ها بسته به نوعشان ، زمان آنها مشخص می شود. دقت داشته باشید که باید تاریخ شارژ کپسول اتشنشانی قبلی و بعدی روی محفظه توسط یک برچسب قرارگرفته باشد، تا مصرف کننده از تاریخ دقیق شارژ کپسول آتش نشانی بعدی اطلاع داشته باشد. خاموش کننده های پودری باید ماهانه چک و بررسی شوند، این بررسی شامل چک کردن سیلندر، ‌مهره ها، ‌کارتریج و ظاهر محفظه می باشد.

اگرمشکل یا نقصی داشت جهت رفع عیب و یا شارژ مجدد اقدامات لازم را انجام دهید.بنابراین بررسی و چک کردن کپسول های آتش نشانی اهمیت بسیار بالایی دارد.و بررسی های متوالی طبق اصول می تواند درحوادث ناگهانی آتش سوزی جان و مال شما را نجات دهد.پس برای بالابردن آمادگی خود در برابر آتش سوزی حتما باید هر چند وقت یک بار کپسول آتش نشانی را بررسی کنید.

در زمان شارژ کپسول آتش نشانی باید افراد از وسایل ، تجهیزات حفاظت  فردی استاندارد و مناسب مانند ( کفش  ایمنی ،  لباس  کار،ماسک و …. ) استفاده کنند. جهت شارژ سیلندرهای خود به مراکزی که پروانه صلاحیت دارند مراجعه کنید .

کپسول ‌های آتش ‌نشانی باید بلافاصله پس از هر بار استفاده مجدد شارژ شوند. حتی اگر که ماده خاموش کننده داخلی به صورت کامل تخلیه نشده باشد، هنوز لازم است که کپسول آتش ‌نشانی سرویس شود تا مطمئن شد که برای استفاده بعدی ‌اش آماده است. حتی یک تخلیه حداقلی معمولاً باعث نشت و سرانجام در مجموع [استفاده حداقلی و نشت] کاهش فشار مورد نیاز برای عملکرد صحیح می ‌شود.

• کپسول‌ های آتش ‌نشانی در طول عمرشان نیاز دارند تا به صورت دوره‌ ای مجدد شارژ شوند، حتی اگر از آنها استفاده نشده باشد. هردو کد استاندارد NFPA10 برای کپسول ‌های آتش ‌نشانی قابل حمل و راهنما های خدمات سازنده ‌ها برسی ‌های درونی و شارژ مجدد به صورت دوره ‌ای را ضروری کرده ‌اند. برای اکثر کپسول ‌های آتش‌ نشانی شیمیایی خشک فشار ذخیره ‌شده، که معمولاً استفاده می ‌شوند این برسی‌ های درونی و شارژ مجدد پش از شش و دوازده سال از تاریخ تولیدی که روی کپسول‌ آتش ‌نشانی نوشته شده، ضروری است.

• کپسول ‌های آتش ‌نشانی نیاز دارند تا به صورت درونی نیز برسی یا مجدد شارژ شوند، به دلیل آسیب یا دیگر عوامل محیطی که باعث می ‌شود آنها کم ‌فشار و تخلیه شوند.

 

کپسول های آتش نشانی هر یک سال یکبار باید شارژ و سرویس شود، تاریخ شارژ بعدی روی  کارت یا برچسب متصل به کپسول درج شده است.

اگر شما حتی یکبار از کپسول آتش نشانی خود استفاده کرده باشید، باید حتما برای شارژ مجدد اقدام کنید. از طرفی اهمیتی ندارد که چه میزان از حجم آن باقی مانده، زیرا کپسول های آتش نشانی بعد از یک بار استفاده شدن دیگر آن فشار و قدرت کافی جهت خاموش کنندگی را نخواهند داشت.

در بررسی های مورد نظر وضعیت ظاهری کپسول آتش نشانی را چک نمایید تا اگر مشکلی مانند: شکستگی، زنگ زدگی، خوردگی خراب شدن، خوردگی یا شکستن اهرم و… را مشاهده کردید نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایید.

اگرمحل زندگی شما شرایط آب و هوایی خاصی دارد باید توجه داشته باشید که کپسول های آتش نشانی شما باید درزمان کوتاه تری مورد بررسی های مورد نیاز قرار بگیرند.

سیم پلمپ کپسول آتش نشانی باید به نحوی باشد که بتوان در زمان وقوع حادثه آن را به راحتی پاره کرد.

هر دو سال یک بار باید کپسول های آتش نشانی را برای تست هیدرواستاتیک از جعبه آتش نشانی خارج کرده و به مراکز معتبر و مجاز تست و شارژ کپسول آتش نشانی ببرید.

به یاد داشته باشید پلمپ کپسول آتش نشانی نباید باز شده باشد و اگر باز شده بود نسبت به شارژ مجدد آن اقدام کنید.

 

شارژ کپسول آتش نشانی
فروش کپسول آتش نشانی
شارژ کپسول آتش نشانی – قیمت شارژکپسول 1401

اتحادیه شارژ کپسول آتش نشانی تهران

اتحادیه شارژ کپسول آتش نشانی تهران بعنوان مرجع قیمت گذاری خدمات شارژ کپسول آتش نشانی شناخته می شود و هر ساله با انتشار هزینه شارژ کپسول آتش نشانی نسبت به قیمت گذاری ارائه این خدمات اقدام می نماید. هزینه شارژ کپسول آتش نشانی در خرداد ماه ۱۴۰۱ بعنوان جدیدترین لیست قیمت منتشر شده است. نام دقیق این اتحادیه ، اتحادیه صنف لوازم ایمنی، آتش نشانی و علائم نیروهای مسلح می باشد.

 

تست هیدرواستاتیک کپسول آتش نشانی

این بازرسی با استفاده از فشار مایع انجام می شود، هنگامی که خاموش کننده شما به مراکز شارژ کپسول‌ آتش نشانی فرستاده می شود، ابتدا مواد داخل آن کاملا تخلیه می شود. سپس یک مایع مانند آب به داخل محفظه تزریق می شود، حجم این مایع تا زمانی که فشار آن به فشار معین شده برسد ، افزایش می یابد.

پس از آن راه ورود مایع به محفظه راقطع کرده، برای مدتی کپسول‌ آتش نشانی را رها می کنند تا اگر سوراخ و یا درزی دارد آب از آن خارج شود؛ پس از آن دوباره فشار آب درون محفظه را اندازه گیری می کنند و درصورتی که شاهد افت فشار باشیم، یعنی بدنه کپسول سالم نخواهد بود.

نکته : تست هیدرواستاتیک کپسول‌ آتش نشانی در واقع برای اطلاع از نشتی و خرابی محفظه کپسول‌ آتش نشانی انجام می شود.

این روش بسیار دقیق تر از روش بررسی ظاهری کپسول‌ آتش نشانی یا استفاده از مایع رنگی برای پیداکردن سوراخ روی بدنه آن می باشد. شما می توانید این تست را درخانه تان به کمک یک مایع رنگی که بتوان آن رابر روی بدنه خاموش کننده تشخیص داد ، انجام دهید.

نکته : اما این تست دقت بالایی نداشته و بهتراست تست هیدرواستاتیک کپسول‌ آتش نشانی توسط شرکت معتبر و به صورت استاندارد صورت گیرد.

نحوه شارژ کپسول آتش نشانی

کپسول‌ آتشنشانی هر شش ماه یکبار باید بررسی شوند. در هنگام شارژ کپسول آتش نشانی حتما تست هیدرو استاتیک را برای خاموش کننده تان انجام دهید.این کار به معنای پر کردن مجدد کپسول با عامل مناسب آتش نشانی یا در برخی موارد تخلیه کامل مواد خاموش کننده و دوباره پر کردن آن است. شرکت ماهان گستر همگام عضواتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم ایمنی، کلاه و آتش نشانیدارای مجوز رسمی از اتحادیه آتش نشانان تهران تمام تجهیزات، ملزومات و دانش لازم را جهت شارژ در اختیار دارد. در ابتدای این کار، عامل اطفا حریق درون کپسول پمپ می شود. سپس تمام هوای باقیمانده داخل کپسول تحت فشار قرار می گیرد تا در صورت بروز آتش سوزی عملکرد مناسب ارائه شود. تکنسینی که سرویس را انجام می دهد، پس از اتمام شارژ فشارسنج را به درستی می خواند.

نکات مهم هنگام شارژ کپسول آتش نشانی :

  • فشار تخلیه کپسول
  • بررسی مواد جدید برای استفاده در کپسول اتش نشانی
  • بررسی تاریخ مصرف کپسول اتش نشانی
  • گرفتن تست هیدروژن از کپسول و مشخص کردن اخرین زمان دقیق تعمیر ان
  • بررسی بدنه کپسول اتش نشانی از لحاظ اسیب دیدگی
  • بررسی وضعیت شلنگ و رزوه کپسول اتش نشانی برای تخلیه درست مواد درون کپسول
  • تغییر قفل پین کپسول اتش نشانی
  • تعیین وضعیت کپسول اتش نشانی بر اساس نوع ان
  • تعیین قابل مشاهده بودن کپسول اتش نشانی
  • نظافت کپسول اتش نشانی
مراکز مجاز شارژ کپسول آتش نشانی شارژ کپسول آتش نشانی تهران
شارژ خاموش کننده آتش نشانی
مراکز شارژ کپسول آتش نشانی در تهران

 لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه شارژ کپسول آتش نشانی , لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی پودر و گاز  لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی co2 لیست قیمت شارژ خاموش کننده بیوورسال با شرکت ماهان گستر همگام در تهران تماس حاصل نمایید.هزینه شارژ کپسول آتش نشانی مطابق با لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی در خرداد ماه ۱۴۰۱ محاسبه و لحاظ خواهد شد.

لیست قیمت شارژ کپسول آتشنشانی در خرداد ماه ۱۴۰۱ پس از بررسی قیمت و کیفیت مواد مصرف شده جهت استفاده در کپسول‌ آتش نشانی توسط اتحادیه صنف لوازم ایمنی، آتش نشانی و علائم نیروهای مسلح قیمت‌گذاری شده است.قیمت شارژ کپسول آتش نشانی برای انواع کپسول ( شارژ کپسول آتش نشانی پودری و شارژ کپسول آتش نشانی CO2 ) در اوزان مختلف در لیست قیمت شارژ کپسول آتش نشانی درج شد است .شارژ کپسول آتش نشانی در تهران در کارگاه شارژ کپسول آتش نشانی این شرکت زیر نظر اتحادیه شارژ کپسول آتش نشانی تهران در حال انجام است.هزینه شارژ کپسول آتش نشانی به زمان شارژ کپسول آتش نشانی و نحوه شارژ کپسول آتش نشانی بستگی دارد.بعد از اتمام شارژ کپسول و در زمان تحول آن به مشتریان گرامی ، کارت شارژ کپسول آتش نشانی توسط این شرکت بر روی کپسول آتش نشانی نصب خواهد شد. هزینه کلیه خدمات در هزینه شارژ کپسول آتش نشانی اعلامی این شرکت به مشتریان گرامی لحاظ شده است و در زمان شارژ کپسول آتش نشانی یا همان شارژ کپسول اتش نشانی انجام خواهد پذیرفت.

همه خاموش کننده های آتش نشانی اعم از انواع مختلف آن مثل کپسول آتش نشانی پودری ، کپسول آتش نشانی CO2 ، فوم ، گاز و مایع باید دارای یک سری ویژگی های مشترک باشند تا بتوان از آنها برای اطفا حریق استفاده نمود. یکی از این ویژگی ها فشار داخل محفظه می باشد که باید حدود ۷atm یا ۱۰۰psi باشد، علاوه بر این باید برد پرتاب حداقل بین دو تا هفت متر باشد تا از نزدیکی بیش از حد به آتش هنگام عملیات اطفاء حریق جلوگیری شود.

انواع کپسول آتش نشانی دارای درصد راندمان هستند. راندمان در خاموش کننده ها به مقدار باقی مانده از مواد داخل محفظه پس از استفاده از دستگاه میباشد. پانزده درصد از مواد درون محفظه کپسول آتش نشانی پودری و پنج درصد از مواد داخل محفظه سایر کپسول‌ آتش نشانی ، تخلیه نشده و درون محفظه باقی می مانند.

 

ساکنین محترم غرب و شرق تهران همچنین شمال و جنوب تهران می توانند از خدمات شارژ کپسول آتش نشانی شرکت ماهان گستر همگام در تمام محله های  تهران بهره ببرند.

شارژ کپسول آتش نشانی در غرب تهران

غرب تهران منطقه ایست صنعتی که بخش اعظمی از شرکت های تولیدی ، کارخانجات و … در آن واقع هستند. جاده مخصوص کرج جزء صنعتی ترین مناطق ایران می باشد که در غرب تهران واقع بوده و شرکت ماهان گستر همگام آماده خدمت رسانی به تمامی  مجموعه ها جهت شارژ کپسول آتش نشانی در غرب تهران را دارد.

شارژ کپسول آتش نشانی در شرق تهران

شرکت ماهان گستر همگام در جهت مشاوره ، فروش و شارژ کپسول آتش نشانی در شرق تهران نیز اماده ارائه خدمات می باشد. تمام خدمات شرکت ماهان گستر همگام جهت شارژ کپسول آتش نشانی در شرق تهران دارای ضمانت و پشتیبانی است.

شارژ کپسول آتش نشانی در جنوب تهران

شارژ کپسول آتش نشانی در جنوب تهران  برای شهرک های صنعتی ، کلیه مشاغل مانند کارخانجات ، بیمارستان ها ، هتل ها ، پمپ بنزین ها ، مشاغل کوچک ، ساختمان های مسکونی و تجاری و …. را شامل می شود. شرکت ماهان گستر همگام  آماده ارائه انواع خدمات مشاوره ، شارژ کپسول آتش نشانی و فروش کپسول های خاموش کننده در جنوب تهران می باشد .

شارژ کپسول آتش نشانی در شمال تهران

وجود ساختمان های مختلف و با طبقات زیاد در مناطق شمالی تهران نیاز به شارژ کپسول های ساختمان جهت حفظ شرایط ایمن را دو چندان می کند.ساکنین محترم شمال تهران می توانند از خدمات ارائه شده در تمامی محله های شمال تهران بهره مند شوند.

شارژ کپسول آتش نشانی
فروش کپسول آتش نشانی
شارژ کپسول آتش نشانی – قیمت شارژکپسول 1401

 

شرکت ماهان گستر همگام دارای مجوز و صلاحیت لازم برای شارژ کپسول آتش نشانی از اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان کلاه و لوازم ایمنی و مراکز مجاز انجام تست هیدرواستاتیک می باشد .