شارژ خاموش کننده آتش نشانی

شارژ خاموش کننده آتش نشانی شارژ کپسول آتش نشانی شارژ خاموش کننده آتش نشانی فروش خاموش کننده آتش نشانی اعلام حریق اطفاء حریق شات پلاست تست هیدرواستاتیک

شارژ خاموش کننده آتش نشانی

کپسول آتش نشانی باید بلافاصله پس از هر بار مصرف مجدد شارژ شوند. حتی اگر ماده خاموش کننده در داخل به طور کامل تخلیه نشده باشد ، هنوز باید خاموش کننده سرویس شود تا مطمئن شود که برای استفاده بعدی آن آماده است.

حتی یک ترشح حداقل نیز به طور عادی منجر به نشت و از بین رفتن کامل فشار مورد نیاز برای عملکرد مناسب می شود.

حتی اگر از آن استفاده نشده باشد ، باید خاموش کننده های کپسول آتش نشانی به طور دوره ای در طول زندگی خود شارژ شوند.

هر دو استاندارد کد NFPA 10 برای خاموش کننده آتش خاموش قابل حمل و دستورالعمل های سرویس سازنده نیاز به بررسی داخلی و شارژ مجدد داخلی دارد.

 

شرکت ماهان گستر همگام | تهران | جاده خاوران

تلفن: 02133500154 |  02133500469  | 09013740116  | 09126081171

 

نحوه کنترل کپسول آتش نشانی

شما باید حداقل یکبار در ماه یکبار بازرسی سریع  کپسول آتش نشانی را انجام دهید و یکی از مهمترین عواملی که باید در طول این بازرسی بررسی کنید فشارسنج است.

سنج به شما می گوید که آیا واحد کم فشار ، بیش از حد یا در منطقه عملیاتی است. شما می خواهید سوزن را برای استفاده بهینه در فضای سبز نشان دهد.

 

روند شارژ کپسول آتش نشانی چیست؟

کپسول آتش نشانی باید توسط یک متخصص آموزش دیده  خریداری ا شود.

شرکت های ضد حریق از وسایل ، آموزش و دانش لازم برای اطمینان از خاموش بودن آتش خاموش شما در شرایط کاری اوج برخوردار بوده و با استفاده از مواد خاموش کننده صحیح به طور صحیح دوباره پر شده اند.

این همان چیزی است که شما می توانید انتظار داشته باشید که در زمان شارژ شدن دستگاه خاموش کننده کپسول آتش نشانی شما باشد.

این راهنمایی برای نحوه شارژ مجدد کپسول آتش نشانی نیست بلکه یک بررسی اجمالی است تا بتوانید روند کار را درک کنید. ابتدا، خاموش کننده کاملاً تحت فشار قرار گرفته و عامل از سیلندر خارج می شود.

دریچه تخلیه از سیلندر خارج می شود.لوله سیفون از دریچه خارج شده و ساقه دریچه و فنر برداشته می شود.

این تکنسین دریچه را تمیز می کند ، حلقه گردن دریچه ای را جایگزین می کند و از نظر بصری واحد را به صورت داخلی و خارجی برای علائم آسیب دید.

پس از تمیز کردن سوپاپ ، یک پایه جدید شیر نصب شده است تا بتوانید از صندلی مناسب مطمئن شوید و از افت فشار در آینده جلوگیری کنید.

ماده خاموش کننده (آب ، دی اکسید کربن ، مواد شیمیایی خشک و غیره) با وزن به مقدار مناسب برای اندازه واحد پر می شود و مطابق دستورالعمل شارژ آن واحد مشخص می شود.

مطابق دستورالعمل شارژ مجدد ، واحد با فشار مناسب فشار هوا و فشار لازم برای آن واحد مجدداً تحت فشار قرار می گیرد.

این تکنسین تست Leak Test را برای بررسی علائم نشت کامل انجام داده و نازل یا شلنگ تخلیه را مجدداً نصب می کند.

برای تأیید اینکه وزن کل در تحمل مجاز است که توسط سازنده مشخص شده است ، دوباره خاموش کننده وزن می شود.یک مهر و موم دستگیره جدید بر روی پین ایمنی نصب شده است و یک برچسب شارژ جدید به واحد وصل شده است که در هر برچسب ، وزن کل واحد و هویت تکنسین انجام کار را نشان می دهد.یکی از ساده ترین راه ها برای محافظت از منزل یا شغل خود در برابر آتش سوزی های مرحله اولیه ، اطمینان از شارژ و نگهداری مناسب آتش خاموشان است.

مالکان منزل: کپسول آتش نشانی های خود را در هر زمان شارژ و سرویس دهی کنید ، صاحبان مشاغل: ردیابی و خدمات آتش نشانی را با Impact Fire تنظیم کنید ، و تکنسین های ما وقتی زمان سرویس شما است ، به شما مراجعه می کنند – نیازی به برنامه قرار ملاقات و یا به یاد آوردن تجهیزات خود نیست.

تعمیر و نگهداری مداوم آتش نشانی

طبق دستورالعمل ایمنی آتش نشانی اصلاحات مقررات ، در محل لازم است تجهیزات مناسبی برای آتش نشانی مجهز شده باشد و آتش خاموش های قابل حمل می توانند بخشی جدایی ناپذیر از تجهیزات ایمنی در برابر آتش باشند. کپسول های آتش نشانی باید توسط یک فرد ذیصلاح (حداقل سالانه) سرویس داده شوند و همچنین باید معاینات منظم بصورت منظم انجام دهند. بازرسی بصری:در بین سرویس سالانه ، شخص مسئول (یا نماینده معرفی شده) باید اطمینان حاصل کند که یک معاینه بصری از آتش نشانی ها انجام شده است. بازرسی بصری باید حداقل سه ماهه انجام شود اما ترجیحاً ماهانه.

 

سرویس سالانه کپسول آتش نشانی چیست؟

خدمات سالانه “اساسی” باید هر ساله توسط یک شخص ذیصلاح انجام شود. شخص صالح شخصی است که آموزش ، صلاحیت و تجربه لازم را برای انجام سرویس های اطفاء حریق و همچنین در اختیار داشتن ابزارها ، تجهیزات و اطلاعات لازم جهت انجام مراحل نگهداری داشته باشد. خدمات اصلی معمولاً شامل بررسی تمام قسمتها از جمله لوله ، سنج ، دستگاه های ایمنی و مکانیسم های عملیاتی برای اطمینان از ایمن بودن و خاموش بودن ماشین خاموش کننده در زمان کار است. مهندس لیبل خدمات را امضا می کند تا نشان دهد که یک سرویس انجام شده است.تعمیر و نگهداری و سرویس های آتش نشانی:براساس دستورالعمل اصلاح مقررات (ایمنی در برابر آتش 2005) ، “فرد مسئول” وظیفه دارد اطمینان حاصل کند که آتش نشانی مناسب فراهم شده و نگهداری می شود. شخص مسئول می تواند یک ساختمان یا صاحب مشاغل ، مستاجر یا صاحبخانه باشد. دستورالعمل اصلاح مقررات (ایمنی در برابر آتش 2005) برای کلیه خواص غیر خانگی در انگلستان و ولز اعمال می شود. شخص مسئول باید اطمینان حاصل کند که تمام خاموش کننده های آتش نشانی که در محوطه های غیر خانگی از جمله دفاتر ، انبارها و غیره تهیه شده اند توسط شخص صالحی مطابق با استانداردهای انگلیس نصب و نگهداری می شوند. در اینجا در Gielle ، ما یک راه حل مقرون به صرفه برای خرید تجهیزات جدید آتش نشانی و سایر تجهیزات قابل حمل آتش نشانی و کالاهای جانبی را ارائه می دهیم. ما نصب و سرویس تجهیزات را انجام نمی دهیم. توصیه می شود که کلیه مشاغل از خدمات یک شرکت معتبر محافظت در برابر آتش سوزی استفاده کنند تا از نصب و خاموش کننده تجهیزات و تجهیزات مطابق با استانداردهای مربوطه انگلیس اطمینان حاصل شود. آتش نشانی و تجهیزات آتش نشانی ، نصب جیل:خاموش کننده های آتش قبل از نصب باید توسط شخص ذیصلاح (به عنوان مثال مهندس آتش نشانی آموزش دیده) راه اندازی و بررسی شوند. خدمات اولیه شامل یک مهندس است که بررسی می کند خاموش کننده در حال کار بوده و فشار و وزن خاموش کننده را بررسی می کند. مهندس آتش نشانی را تأیید می کند و برچسب خدمات را به آن وصل می کند. سرویس استاندارد BS 5306 Part 3 باعث می شود تا کاربر بتواند از افراد صالحی استفاده کند و از نصب و خاموش کننده های این استاندارد اطمینان حاصل کند. تجهیزات آتش نشانی و تجهیزات آتش نشانی ، خدمات عمومی خدمات سالانه “اساسی” باید هر سال توسط یک شخص ذیصلاح انجام شود. خدمات اصلی معمولاً شامل بررسی تمام قسمتها از جمله لوله ، سنج ، دستگاه های ایمنی و مکانیسم های عملیاتی برای اطمینان از ایمن بودن و خاموش بودن ماشین خاموش کننده در زمان کار است. مهندس لیبل خدمات را امضا می کند تا نشان دهد که یک سرویس انجام شده است. تجهیزات آتش نشانی و تجهیزات آتش نشانی، تمام خاموش کننده های پودر ، فوم ، آب و مرطوب شیمیایی باید آزمایش و مجدداً تخلیه شوند (خدمات گسترده). این بدان معناست که شخص صالح خاموش کننده و دوباره پر کردن خاموش کننده است. در این زمان آنها همچنین بررسی می کنند که داخل دستگاه خاموش کننده در حالت کار مطلوبی قرار داردی عنی فرسوده شده است یا خیر.
دستگاه های خاموش کننده دی اکسید کربن به آزمایش هیدرولیک نیاز دارند که در آن دستگاه خاموش کننده از محل خارج شده و مورد تعمیر قرار می گیرد.

بازرسی و نگهداری صحیح از اطفاء حریق های آتش اطمینان داشته باشد که در مواقع اضطراری آماده استفاده هستند

آتش نشانی ها اولین خط دفاعی در برابر آتش سوزی های کوچک هستند و برای تأثیرگذاری در مواقع اضطراری باید کاملاً شارژ یا تحت فشار قرار گیرند. اما بسیاری از دارندگان ساختمان که مسئولیت نگهداری خاموش کننده ها و ماندن مطابق با کد را دارند ، مطمئن نیستند که برای شارژ آتش نشانی لازم است یا چگونگی انجام آن. این  همین اصل در مورد کپسول آتش نشانی ها نیز صدق می کند. درست همانطور که ماشین شما به تعمیر و نگهداری روزمره احتیاج دارد ، کپسول آتش نشانی شما برای کار همانطور که در مواقع اضطراری در نظر گرفته شده نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. این تعمیر و نگهداری شامل همه چیز از جایگزین کردن عوامل خاموش کننده که به مرور کاهش می یابد یا به دلیل استفاده هستند ، از بین بردن و جداسازی مجدد دستگاه های خاموش کننده برای اطمینان از وجود هر مؤلفه در شرایط کار است. برای اطمینان از اینکه همیشه عامل خاموش کننده برای کنترل آتش سوزی در مواقع اضطراری وجود دارد باید یک دستگاه خاموش کننده آتش به طور مرتب بررسی شود. در زیر لیستی از رویدادهای خاص وجود دارد که نشان می دهد زمان آن رسیده است که یک دستگاه آتش نشانی شارژ شود: آتش نشانی آتش سوزی به معاینه داخلی یا فاصله آزمایش هیدرواستاتیک تنظیم شده توسط NFPA 10 رسیده استاز آتش نشانی استفاده شده و یا تخلیه شده است.بازرسی نشان می دهد که یک دستگاه آتش نشانی آسیب دیده یا تخلیه شده است.

انواع کپسول های آتش نشانی یا خاموش کننده هایآتش نشانی

 

 1. کپسول آتش نشانی آب و گاز
 2. کپسول آتش نشانی پودر و گاز
 3. کپسول آتش نشانی co2
 4. کپسول آتش نشانی حاوی ترکیبات هالوژنه
 5. کپسول آتش نشانی حاوی کف
 1. ظرفیت آبی خاموش کننده های آب تحت فشار دستی و چرخدار در اوزان 50 و 10 و 6 لیتری
 2. آب مورد استفاده در سیلندرها باید کاملاً تمیز باشد.
 3. از خاموش کننده آب و گاز فقط باید جهت اطفاء حریق های ناشی از مواد جامد قابل اشتغال با درجه خطر معمولی استفاده نمود.
 4. خاموش کننده های آب و گاز تحت فشار دائم معمولاً به کمک گاز ازت با فشار 14 بار تحت فشار قرار می گیرند.
 5. وجود یک نمایشگر (مانومتر) فشار بر روی شیر خاموش کننده ضروری است.
 6. وزن سیلندرهای آب تحت فشار با کلیه متعلقات بر اساس هر کارخانه تولید کننده متفاوت است.
 7. بر اساس استاندارد NFPA حداقل زمان تخلیه آب داخل خاموش کننده 10 ثانیه و حداکثر 60 ثانیه باید باشد.
 8. میزان پرتاب آب داخل خاموش کننده بین 9/2 الی 12.2 متر باشد.
 9. جریان پاشش آب توسط شیر خاموش کننده تحت کنترل بوده و می توان به هر میزان از آب جهت اطفاء حریق استفاده نمود.
 10. جنس بدنه سیلندر معمولاً از جنس فولاد ضد زنگ است. (استیل)
 11. خاموش کننده های آب تحت فشار نباید در محیطی با درجه حرارت کمتر از 4 درجه سانتی گراد نصب شود.
 12. در صورت استفاده از خاموش کننده های آب تحت فشار در محیط های با درجه حرارت کمتر از 4 درجه سانتی گراد ضروری است در داخل سیلندر از مواد ضد یخ استفاده گردد.
 13. در صورت استفاده از خاموش کننده های آب تحت فشار، بلافاصله باید نسبت به شارژ مجدد و نصب آن در محل مربوط اقدام گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *