تجهیزات آتش نشانی ماهان گستر همگام

فروش کلیه تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی

مرکز فروش تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی سیستم اعلام حریق

شرکت تجهیزات ایمنی و آتش نشانی ماهان گستر همگام عامل فروش انواع تجهیزات آتش نشانی،  تجهیزات اطفا و اعلام حریق از جمله کپسول، شیلنگ، لباس ، جعبه و … است. جهت استعلام قیمت و خرید جعبه آتش نشانی می توانید با واحد فروش این مجموعه تماس حاصل و جهت خرید فایرباکس اقدام نمایید.

حوزه خدمات:

ارائه دهنده برترین خدمات ایمنی، تجهیزات آتش نشانی و آزمایشگاه در تهران فروش تجهیزات اعلام و اطفای حریق، کپسول های آتش نشانی شارژ کپسول آتش نشانی، شارژ و فروش خاموش کننده آتش نشانی، اعلام حریق، اطفاء حریق،شات پلاست، تست هیدرواستاتیک و فایرباکس

دارای مجوز رسمی از اتحادیه آتش نشانان تهران 

مشاوره آتش نشانی

مشاوره آتش نشانی و نظارت بر پروژه های آتش نشانی طبق آخرین دستورالعمل ها و ضوابط منتشره سازمان آتش نشانی تا مرحله اخذ تاییدیه آتش نشانی

اجرای پروژه ها

مجری پروژه ها ی ایمنی و آتش نشانی شامل اجرای پروژه های اعلام و اطفاء حریق

شارژ کپسول آتش نشانی در محل

شرکت تجهیزات ایمنی و آتش نشانی ماهان گستر همگام دارای مجوز رسمی از اتحادیه آتش نشانان تهران مجری شارژ کپسول های آتش نشانی در محل

باما در ارتباط باشید

تلفن: 02133500154 |  02133500469  | 09013740116  | 09126081171

لوازم ایمنی، کلاه و آتش نشانی
شارژ و فروش انواع کپسول‌های آتش نشانی تهران

 

انواع تجهیزات آتش نشانی و اطفای حریق

تجهیزات آتش نشانی نقش بسیار مهمی در تامین امنیت جان و مال شما در برابر آتش سوزی دارند و به همین دلیل استفاده از آن ها امروزه به صورت یک اصل در اماکن مختلف در آمده است. این تجهیزات به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

  • تجهیزات آتش نشانی اتوماتیک: همانطور که از نام این دسته می توانید حدس بزنید، وسایلی هستند که بدون نیاز به دخالت انسان اقدام به خاموش کردن آتش می کنند که یکی از پر استفاده ترین نمونه تجهیزات این دسته اسپرینکلر ها می باشند.
  • تجهیزات آتش نشانی دستی: انسان با استفاده از این تجهیزات می تواند به خاموش سازی و جلوگیری از انتشار آتش بپردازد، وسایلی که در این دسته قرار دارند برای افراد مختلف با سطح توانایی و تخصص مختلف در زمینه آتش نشانی هستند.

تجهیزات آتش نشانی ابزار دست آتش نشانان برای اطفای حریق و نجات جان انسانها هستند. طراحی و تولید این تجهیزات به دلیل حساسیت جایگاه و کاربرد آنها، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هر گونه اشتباه جزئی در طراحی و تولید تجهیزات آتش نشانی ممکن است منجر به نقص عملکردی و اثرات جبران ناپذیر در عملیات اطفای حریق گردد.

تجهیزات آتش نشانی فردی:

این لوازم شامل کلاه ایمنی، لباس کار آتش نشانی، کفش ایمنی، ماسک اکسیژن، دستکش ایمنی، کپسول آتش نشانی و … می باشد.

کلاه ایمنی: کلاه ایمنی یا کلاه کاسکت از معمول ترین لوازم محافظت مورد استفاده آتش نشانان برای جلوگیری از اصابت اجسام با سر بوده و دارای انواع گوناگونی است.

لباس کار آتش نشانی: لباس آتشنشانان باید انعطاف پذیر، ضد آب، ضد آتش و مقاوم باشد. با توجه به مقاومت این لباس در برابر حرارت، تا حدودی می تواند از بدن آتش نشانان در برابر شعله و حرارت تابشی شعله محافظت نماید. آتشنشانان علاوه بر خطر آتش سوزی در معرض خطرهایی چون مواد شیمیایی، سطح لیز، گازهای سمی، اشیاء برنده، سقوط اجسام و … قرار میگیرند. بنابراین با توجه به عملیات مختلف لباس های آتش نشانان در عملیات گوناگون متفاوت می باشد.

کفش های ایمنی: این کفش ها از اصابت پا با اجسام و اشیاء برنده، برق گرفتگی، لغزندگی، سوختن و … جلوگیری می کند. کفش های ایمنی نیز برای عملیات گوناگون دارای انواع مختلف هستند.

ماسک اکسیژن: ماسک ها در دو نوع تمام صورت و نیمه صورت (دهان و بینی پوشانده می شود) موجود هستند. جنس این ماسک ها از پلاستیک، سیلیکون و یا کائوچو است، که گاز اکسیژن تنفسی را از مخزن به شش ها منتقل می کند.

دستکش های ایمنی: دست ها را در برابر خطراتی چون برق گرفتگی، سوختگی، پارگی و … محافظت می کند. دستکش های ایمنی دارای کف چرم بوده و دارای انواع مختلف دستکش ضد حرارات، دستکش ضد اسید و دستکش ضد برش می باشد، که با توجه به شرایط مختلف از هر کدام در شرایط مخصوص استفاده می شود.

عینک ایمنی: عینک ایمنی از برخورد اجسام ریز با چشم جلوگیری می کند. این عینک باید انعطاف پذیر و دارای مقاومت بالایی و شیشه آن در برابر خراشیدگی مقاوم باشد. برخی از عینک های ایمنی قابلیت جذب اشعه فرابنفش را نیز دارا می باشند.

سیستم تنفس هوای فشرده: در صورت ورود افراد به مکان های بسته از این سیستم برای تنفس خود استفاده می کنند، این سیستم حاوی کمی هوای فشرده است.

شارژ کپسول آتشنشانی تهران فروش و شارژ کپسول آتشنشانی
شارژ کپسول آتشنشانی تهران کرج

 

جعبه آتش نشانی

یکی از پرکاربردترین تجهیزات آتش نشانی جعبه آتش نشانی است. جعبه آتش نشانی محل مناسبی برای نگه‌داری ابزارها و وسایل آتش نشانی است. جعبه‌های آتش نشانی در ابعاد، طرح‌ها و کاربردهای مختلفی تولید می‌شوند. در تصویر زیر جعبه‌های آتش نشانی مختلف و کاربرد آنها مشهود است. کیفیت و استحکام جعبه آتش نشانی مهم‌ترین ویژگی آن است. تمام ابزارهای مقابله با آتش سوزی به دلیل کاربرد در شرایط بحرانی، همیشه باید بهترین کیفیت را داشته و آماده به کار باشند.

جعبه‌های آتش نشانی که در شرایط سخت‌تر مانند محوطه‌های روباز یا اقلیم مهاجم مورد استفاده هستند باید با تمهیدات خاصی ساخته شوند. مانند استفاده از پوشش رنگ خاص یا متریال ورق استیل در ساخت جعبه آتش نشانی برای محیط‌های مهاجم با خطر خوردگی بالا.

 

اسپرینکلر اطفای حریق 

اسپرینکلرها یکی از موثرترین، ارزان‌ترین و ایمن‌ترین تجهیزات اطفای حریق هستند. اسپرینکلر ابزاری اتوماتیک برای اطفای حریق به خودکار و در مراحل اولیه آتش سوزی است. اسپرینکلرها از دید زمان واکنش دو دسته هستند.

اسپرینکلر واکنش سریع و اسپرینکلر واکنش استاندارد. اسپرینکلر واکنش سریع، در زمان خطر و در شرایط یکسان زودتر از اسپرینکلر واکنش استاندارد فعال می‌شود. الزامات استاندارد بین المللی NFPA نیز بر استفاده از اسپرینکلرهای واکنش سریع در محیط‌های مسکونی، تجاری و اداری و محل تجمع و زندگی انسانها تاکید دارد.

اسپرینکلر اطفای حریق از منظر شکل و نوع پاشش نیز به سه دسته بالازن، پایین زن و دیواری تقسیم می‌گردند. اسپرینکلرهای بالازن معمولا در مواردی که در جلوی پخش مناسب جریان، انسدادهایی وجود دارد مورد استفاده هستند. اما اسپرینکلرهای پایین زن استفاده بیشتری در تمام شرایط دارند و عضو پخش کننده جریان در آنها به سمت پایین نصب می‌گردد. اسپرینکلر دیواری هم بر روی دیوارهای جانبی ساختمان و بخصوص در راهروها و راه پله بناها نصب می‌شوند.

خاموش کننده آتش نشانی 

شاید بتوان گفت کپسول یا خاموش کننده آتش نشانی معروف‌ترین ابزار آتش نشانی و اطفای حریق باشد. خاموش کننده‌ها انواع مختلفی دارند. پرکاربردترین خاموش کننده‌ها در کشورمان خاموش کننده‌های پودری و خاموش کننده برپایه گاز CO2 است. هرخاموش کننده برای اطفای کلاس خاصی از آتش سوزی کاربرد دارد. برخی خاموش کننده‌ها چند منظوره بوده و برای اطفای دو یا سه کلاس حریق کاربرد دارند.

داشتن یک کپسول آتش نشانی در منزل یا محل کار می‌تواند قوت قلبی در حواث احتمالی حریق باشد. با شروع آتش سوزی به راحتی با آزاد کردن ضامن شیر و شیلنگ خاموش کننده، و با هدف گیری بن آتش آن را در لحظات اول، اطفا نمایید.

انتخاب نوع خاموش کننده آتش نشانی به موارد زیادی بستگی دارد. مثلا برای خاموش کردن آتش سوزی یک تابلوی برق یا یک تابلوی نقاشی گرانقیمت نمی‌توان از خاموش کننده‌های پودری استفاده نمود. زیرا بقایای پودر خاموش کننده باعث خرابی تجهیزات و تابلوها پس از اطفای حریق می‌شود.

یکی از خاموش کننده‌های آتش نشانی با کاربرد وسیع، خاموش کننده‌های چند منظوره ABC هستند. این خاموش کننده‌ها هرسه کلاس حریق A، B و C را به نحو مناسبی اطفا کرده و از کیفیت و قدرت خاموش کنندگی بالایی برخوردارند.

تجهیزات اعلام حریق

تجهیزات اعلام حریق مورد نیاز در پروژه ها شامل فروش تجهیزات اعلام حریق متعارف ( Conventional ) و فروش تجهیزات اعلام حریق آدرس پذیر می باشد.

شما می توانید کلیه تجهیزات آتش نشانی خود را شامل تجهیزات اعلام حریق و اطفا حریق شرکت ماهان گستر همگام تهیه کنید.

تجهیزات اعلام حریق متعارف شامل : دتکتورهای متعارف (Conventional Detector) ، کنترل پنل اعلام حریق متعارف(Conventional Control Panel) ، فلاشر ( Flasher ) ، آژیر ، شصتی ( Manual Call point ) ، نمایشگر ، تستر دتکتور دود ، زنگ خطر ، علاپم نور تاب ، علاپم چراغ دار

تجهیزات اعلام حریق آدرس پذیر ( Addressable ) شامل : دتکتورهای آدرس پذیر(Addressable Detector) ، کنترل پنل اعلام حریق آدرس پذیر (Addressable Control Panel) ، آژیر ، شصتی ( Manual Call point )

تجهیزات آتش نشانی قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

کپسول آتش نشانی:

کپسول های آتش نشانی از جمله مهمترین تجهیزات اطفاء حریق هستند. کپسول آتش نشانی دستگاهی استوانه ای شکل است که برای خاموش کردن آتش توسط آتش نشانان و یا افراد مورد استفاده قرار می گیرد. حریق ها انواع گوناگونی دارند بنابراین نوع کپسول های آتش نشانی با توجه به نوع حریق و محیط مورد نظر انتخاب می شوند. انتخاب نادرست خاموش کننده ها خسارات مالی و جانی را افزایش میدهد . کپسول آتش نشانی از نظر ماده اطفایی دارای انواع مختلف بوده و از نظر حجم و وزن متفاوت می باشند. بدنه کپسول های آتش نشانی باید در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشند. معمولاً این خاموش کننده ها با مقاومت بالا ساخته می شوند تا توانایی تحمل فشار را داشته باشند. بر روی بدنه کپسول آتش نشانی اطلاعات دقیق کارخانه سازنده، نوع ماده اطفایی، روش استفاده و … ثبت می شود. کپسول های آتش نشانی اساس کار آتشنشانان است، با این وجود لازم است در ساختمان های مسکونی، اداری و … نیز وجود داشته باشد. تا در صورت آتش سوزی قبل از رسیدن نیروهای آتش نشانی افراد بتوانند از گسترش حریق جلوگیری نمایند.

کپسول های آتش نشانی معمولاً در ۵ نوع زیر ساخته می شوند.

۱-    کپسول آتش نشانی و خاموش کننده محتوی آب
۲-    کپسول آتش نشانی و خاموش کننده محتوی پودر
۳-    کپسول آتش نشانی و خاموش کننده محتوی کف
۴-    کپسول آتش نشانی و خاموش کننده محتوی گاز
۵-    کپسول آتش نشانی و خاموش کننده محتوی هالوژنه

 

 

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی

قیمت انواع تجهیزات آتش نشانی با توجه به فاکتور های مختلف که روی قیمت این وسایل تاثیرگذار هستند، متفاوت می باشد. یکی از این عوامل تاثیرگذار کیفیت می باشد و شما باید قبل از همه چیز به این موضوع توجه داشته باشید، چرا که این کیفیت تجهیزات آتشنشانی است که شما را در شرایط خاص و حوادث آتش سوزی نجات می دهد. به همین دلیل نظر کارشناسان ما این است که به هیچ وجه کیفیت را فدای قیمت نکنید، چرا که این کار می تواند ضرر بسیار زیادی را به شما برساند. مورد بعدی که باید در مورد قیمت تجهیزات آتش نشانی در نظر داشته باشید، معتبر بودن برند سازنده آن است؛ دلیل این کار وجود برند های مختلف با سابقه کاری مختلف است که هر کدام از آنها می توانند در تولید یکی از تجهیزات مورد نیاز شما به صورت قوی فعالیت داشته باشند.

اگر به لوازم آتش نشانی و ایمنی نیاز دارید با ما در ارتباط باشید

شرکت فروش تجهیزات آتش نشانی و ایمنی ماهان گستر همگام  با کسب سال ها تجربه در زمینه ارائه خدمات و فروش لوازم اعلام و اطفای حریق آماده است کلیه نیاز های ایمنی منازل , سازمان ها و شرکت ها را در سریع ترین زمان با بهترین قیمت و کیفیت فراهم کرده تا در برابر خطرات آتش در امان بمانند.

خدمات تجهیزات آتش نشانی و ایمنی ماهان گستر همگام 

ماهان گستر همگام  طیف گسترده‌ای از با کیفیت ترین لوازم آتش نشانی, اعلام حریق و اطفا حریق را ارائه می کند.

 

تجهیزات آتش نشانی [ کپسول آتش نشانی, اسپرینکلر, کوپلینگ, شیلنگ, جعبه آتش نشانی, نازل, هیدرانت ]

تجهیزات آتش نشان [ لباس, دستگاه تنفسی, گاز سنج, چراغ قوه ضد افنجار, چکمه ]

لوازم ایمنی فردی [ کلاه, لباس کار, کفش, دستکش, عینک, ماسک, شیلد صدا گیر روی گوشی ]

لوازم اعلام حریق [ سیستم اعلام حریق, دتکتور دودی و حرارتی ]

لوازم اطفا حریق

لوازم ترافیکی [ کله قندی, مخروط ترافیکی, چراغ راهنما, آژیر خطر, تابلو ایست دستی ]

دیدگاهتان را بنویسید